Konkurs Wiedzy „10 lat obowiązywania Kodeksu wyborczego w Polsce”

  • 24.03.2021, 09:06 (aktualizacja 24.03.2021, 09:25)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Konkurs Wiedzy „10 lat obowiązywania Kodeksu wyborczego w Polsce”
Wiktor Szukis wygrał ogólnopolski Konkurs Wiedzy „10 lat obowiązywania Kodeksu wyborczego w Polsce”, którego organizatorem był Zakład Administracji i Katedra Nauk Prawnych Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Konkurs odbył się za pośrednictwem przygotowanej przez uczelnię platformy on-line.

- Z satysfakcją należy podkreślić wysoki poziom zainteresowania problematyką prawnoustrojową u młodzieży licealnej i akademickiej, pozwalający zakładać przyszłe aktywne korzystanie z uprawnień obywatelskich o charakterze politycznym przez przedstawicieli młodego pokolenia - przyznała prof. dr hab. Joanna M. Salachna, przewodnicząca Komisji Konkursowej.

W rywalizacji wzięło udział 111 uczestników z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Konkurs składał się z części pisemnej oraz ustnej. Do finału zakwalifikowało się 10 najlepszych uczniów. Bezapelacyjnym zwycięzcą zmagań konkursowych okazał się Wiktor Szukis z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, który w części pisemnej uzyskał 19 na 20 możliwych punktów. Drugie miejsce przypadło Anecie Szelągowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, zaś na trzecim uplasowała się Alicja Pachut z Technikum nr 13 im. Marii Dąbrowskiej w Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu.

Każdy z finalistów otrzymał pamiątkowy dyplom i ciężkie torby z cennymi nagrodami.

Fundatorami nagród są: Rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP, Prezydent Miasta Łomży dr Mariusz Chrzanowski, Poseł Stefan Krajewski, Poseł Antoni Kołakowski, Senator Marek Komorowski, Ogólnopolski periodyk naukowy „Przegląd Prawa Konstytucyjnego” oraz Bank BNP Paribas.

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe