Wojska Obrony Terytorialnej przeszły szkolenia taktyczne w ramach NATO

  • 24.03.2021, 09:33 (aktualizacja 24.03.2021, 10:29)
  • www.narew.info| polub nas na facebooku
Wojska Obrony Terytorialnej przeszły szkolenia taktyczne w ramach NATO Wojska Obrony Terytorialnej
Żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej ukończyli kurs z taktycznego użycia przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin. Szkolenie trwało dwa tygodnie i odbyło się w ramach współpracy z Batalionową Grupą Bojową NATO.

Zajęcia zorganizowali instruktorzy z Wielkiej Brytanii, którzy używali Javelinów na polu walki. Za koordynację szkolenia odpowiadała 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej. Uczestniczyli w nim dowódcy pododdziałów oraz oficerowie sekcji operacyjnych brygad OT z Białegostoku, Lublina i Rzeszowa oraz Centrum Szkolenia WOT. W ramach zajęć terytorialsi mogli nauczyć się wykorzystywania innych typów uzbrojenia przeciwpancernego: ppk Spike oraz granatnika Carl Gustaf.

Amerykanie z kolei pokazali polskim terytorialsom jak obsługiwać granatniki automatyczne Mk-19.

W marcu 2020 r. Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce ppk Javelin. 

 

www.narew.info| polub nas na facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe