Kronika Województwa Podlaskiego 662 [VIDEO]

  • 26.03.2021, 16:27 (aktualizacja 26.03.2021, 16:27)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 662 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- 11 mln zł na kształcenie zawodowe

Zarząd województwa podlaskiego przyznał ponad 11 mln zł na kształcenie zawodowe w regionie. Środki przeznaczone zostaną na organizację staży i praktyk u pracodawców, doposażenie szkół czy stypendia dla najlepszych uczniów. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych. Oprócz trzech łomżyńskich szkół, dotację otrzymają również szkoły policealne w Białymstoku, Technikum i Branżowa Szkoła I stopnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach oraz Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce. W sumie inicjatywa skierowana jest do 1 144 uczniów i 89 nauczycieli. Całkowity koszt wszystkich projektów wynosi blisko 12 mln zł.

 

Wydarzenie- Kolejna edycja PB BUD

Ruszyła 12. edycja projektu „Politechnika Białostocka – Białostocki Uniwersytet Dziecięcy”. W ramach tegorocznych zajęć zaplanowano m.in. budowanie zdalnie sterowanych samolotów, programowanie czy dziennikarstwo radiowe. Władze uczelni podkreśliły, iż współpraca Politechniki Białostockiej i Województwa Podlaskiego w zakresie edukacji jest znaczącym elementem obopólnych działań. Również w przypadku Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Wydarzenie- Ścieżka dydaktyczna w Tykocinie

W Tykocinie wybudowana zostanie ścieżka dydaktyczna nad Narwią. Przedsięwzięcie ma przede wszystkim przyczynić się do podniesienia walorów miasta. Inwestycja ma służyć turystom i jednocześnie chronić naturę poprzez wytyczenie szlaków, którymi miłośnicy przyrody będą mogli się poruszać bez szkody dla środowiska. Prace w związku ze ścieżką dydaktyczną w Tykocinie zakończyć się mają w czerwcu 2021 roku. Cały projekt kosztować ma ok. 4 mln zł. Podlaskie władze na ten cel przeznaczyły ponad 1,5 mln zł z budżetu województwa.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe