Kończysz szkołę podstawową? Zostań zawodowym profesjonalistą z pasją - [VIDEO]

  • 30.03.2021, 18:07
  • Materiał promocyjny
  Kończysz szkołę podstawową? Zostań zawodowym profesjonalistą z pasją - [VIDEO]
Odpowiedni wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodych ludzi. Uczniowie kończący szkołę podstawową, powinni już dziś zastanowić się nad kolejnym etapem kształcenia, który da im możliwość stałego rozwoju. Zostań profesjonalistą w dobrym zawodzie i wybierz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży.

 W nowym roku szkolnym 2021/2022 poza kierunkami, których uczymy już od  70 lat, oferujemy Wam nowe atrakcyjne kierunkami kształcenia:

 

Dlaczego warto wybrać „Wetę”?

Kształcimy nie tylko ekspertów zawodu, ale także uczymy przedsiębiorczości i rozwijamy umiejętności „miękkie” młodzieży. Dzięki temu nasi absolwenci w łatwy sposób odnajdują się na rynku pracy, a często prowadzą swoje działalności. Potrafią w profesjonalny sposób zarządzać i budują wokół siebie wyspecjalizowane zespoły w danym zawodzie. W naszej placówce oświatowej realizowane są projekty unijne „Młody technik młodym przedsiębiorcą” oraz „Rynek pracy otwarty na młodych techników”, które wzbogacają ofertę zajęć edukacyjnych oraz bazę dydaktyczną szkoły. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie weterynaryjne, gastronomiczne oraz informatyczne, z których korzystają uczniowie podczas zajęć. Młodzież może również uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne: artystyczne, taneczne, sportowe, z zakresu gastronomii, groomingu, carvingu czy florystyki, które rozwijają dodatkowe kompetencje zawodowe.

 

 

Rozwój umiejętności poprzez realizowanie pasji

Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży to miejsce, w którym młodzi ludzie uczą się z pasją. Przyszli eksperci, technicy weterynarii nierzadko działają charytatywnie, ratując życie i zdrowie zwierząt. Przykładem jest  "Stowarzyszenie Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe", z którym współpracują uczniowie. Dzięki takim praktykom młodzież uczy się zawodu, zdobywa cenne doświadczenia i rozwija umiejętności dodatkowe takie jak organizacja pracy, zarządzanie placówkami, zasobami, łańcuchami dostaw. Praktyki odbywają się również w lecznicach łomżyńskich lekarzy weterynarii, także absolwentów szkoły. W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy już po raz 14. Święto Szkoły "Pupile Wety". Nie pozostajemy również obojętni na los ludzi – nasi pełnoletni uczniowie od wielu lat przekazują krew w Szkolnym Kole PCK oraz udzielają pomocy rzeczowej czy finansowej w Szkolnym Kole Caritas.

 

Tradycja i networking

Szkoła jest organizatorem Gali Wręczania „Bojanusów” – nagród przyznawanych uczniom Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, którzy w działalności szkolnej wykazują się szczególną inicjatywą, umiejętnościami, zaangażowaniem i postawą godną naśladowania. „Bojanusy” są wyrazem uznania dla dokonań człowieka wielkiego formatu, Europejczyka oraz niezwykłego erudyty, patrona szkoły - Ludwika Henryka Bojanusa. Łomżyńska „Weta” może poszczycić się także 16-letnią tradycją organizacji Konkursu im. dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły, Senatora Ziemi Łomżyńskiej. To między innymi dzięki takim inicjatywom, rozwijaniu kontaktów dydaktycznych, współpracy z wybitnymi absolwentami szkoły, „Weta” stale kooperuje z prestiżowymi uczelniami wyższymi w Polsce. Nagrodą w konkursie jest przyjęcie na Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie poza postępowaniem kwalifikacyjnym przewidzianym w rekrutacji.

Chcesz wiedzieć jak zostać profesjonalistą w zawodach weterynaryjnych, gastronomicznych, agrobiznesu czy architektury krajobrazu? Wejdź na stronę internetową szkoły www.wetalomza.pl i skontaktuj się z nami. Polub nas na facebooku facebook.pl/WetaLomza.

Polub nas na facebooku facebook.pl/WetaLomza.   Poinformujemy Ciebie o nowościach , abyś jeszcze lepiej poznał miejsce, w którym zostaniesz profesjonalistą i ekspertem kierunków zawodowych.  

Materiał promocyjny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe