Nikt im już nie ucieknie. Nowy nieoznakowany radiowóz na łomżyńskich ulicach [FOTO]

  • 02.04.2021, 10:58 (aktualizacja 02.04.2021, 11:56)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Nikt im już nie ucieknie. Nowy nieoznakowany radiowóz na łomżyńskich ulicach [FOTO] KMP w Łomży
Dwulitrowy silnik, moc 272 koni mechanicznych. To powinno wystarczyć , aby funkcjonariusz za kierownicą niebieskiej Skoda Superb, która w czwartek (1 kwietnia) rozpoczęła służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży, dogonił każdego łamiącego prawo. Radiowóz z wideorejestratorem przekazali policjantom Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego i Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Zakup nowego pojazdu dla łomżyńskiej KMP sfinansowały w niemal równych częściach (po 80 tys. zł) samorządy województwa i miasta.

- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jedno z naszych najważniejszych zadań. Z wielka troską podchodzimy do tego, co dzieje się nie tylko na drogach wojewódzkich, ale też krajowych, powiatowych, gminnych i nawet tych najbardziej lokalnych. Dlatego staramy się wyposażyć policję, która jest także za to odpowiedzialna, we wszelkie możliwe "instrumenty" skutecznego działania. Łamiący prawo, rozpędzeni kierowcy muszą zdawać sobie sprawę, że policja ma też sprawne i nowoczesne pojazdy. Bardzo cenne jest, że jest to nasz wspólny samorządowy "montaż" - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Samorząd Łomży także bez wątpliwości wsparł inicjatywę, która ma poprawiać bezpieczeństwo mieszkańców.

- To kolejna taka inicjatywa nasza i zarządu województwa, ale będziemy myśleć o następnych przedsięwzięciach - stwierdził prezydent Mariusz Chrzanowski.

Inspektor Krzysztof Woźniewski, komendant miejski policji w Łomży poinformował, że nieoznakowany (ale także nietajny) radiowóz od razu wchodzi do służby na ulicach miasta i drogach powiatu łomżyńskiego.

- Przeznaczony jest w szczególności dla funkcjonariuszy ruchu drogowego, a jego funkcje wynikają z tego, co robimy, czyli zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu - powiedział komendant Krzysztof Woźniewski.

Niebieską Skodę Superb, która przejmie większość obowiązków od kilkuletniego „pościgowego” BMW, które ma już 200 tysięcy zaliczonych kilometrów, poświęcił kapelan łomżyńskich policjantów, ksiądz Paweł Grala. I zaraz potem radiowóz wyruszył na ulice Łomży.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe