Policjant, strażak, muzyk – Dzielnicowy z Łomżyńskiej Komendy

  • 06.04.2021, 08:22
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Policjant, strażak, muzyk – Dzielnicowy z Łomżyńskiej Komendy KMP w Łomży
Sierżant sztabowy Marek Żyłowski służbę w Policji pełni od 2014 roku. Uśmiechem i życzliwością zaraża kolegów i koleżanki. Po zdjęciu policyjnego munduru niesie też pomoc, jako strażak.

Służba w policji to ciężka i odpowiedzialna praca. Jednak dla osób, które zdecydowały się założyć mundur pomaganie innym jest wartością najwyższą. Najlepszym przykładem jest sierżant sztabowy Marek Żyłowski, który od 7 lat służy w szeregach podlaskiej policji. Pierwsze kroki stawiał w łomżyńskiej ,,drogówce”, a później ,,patrolówce”. Przez kolejne 3 lata służby dbał o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Piątnica, a od lipca 2020 roku jest dzielnicowym na Posterunku Policji w Śniadowie.

W czasie wolnym od służby, sierżant sztabowy Marek Żyłowski, realizuje swoje pasje. Pierwsza to bycie strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepankowie. Tam wspomaga strażaków od ponad 15 lat. Dźwięk syreny alarmowej to dla Marka codzienność. Jego drugą pasją jest muzyka. Gitara i pianino to instrumenty, z którymi świetnie się ,,dogaduje”. Zamiłowaniem do swoich pasji zaraża już swoje dzieci. Czas pokaże, czy pójdą w ślady taty.

Jak przyznaje Marek, pogodzenie życia rodzinnego, obowiązków służbowych i pasji nie zawsze jest łatwe, jednak nie niemożliwe.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe