W Światowy Dzień Zdrowia 2021 roku kłaniamy się nisko medykom

  • 07.04.2021, 13:07 (aktualizacja 07.04.2021, 14:16)
  • Tylko dobre informacje
W Światowy Dzień Zdrowia 2021 roku kłaniamy się nisko medykom Pani Teresa i Emilian Kudyba
Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. Obecna sytuacja epidemiologiczna podkreśla m.in. rolę personelu medycznego walczącego z pandemią koronawirusa.

 Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2. Obecna sytuacja epidemiologiczna, podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii.  W tym roku uwaga zwrócona jest na konsekwencje ekonomiczne oraz społeczne będące efektem panującej pandemii. Sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, wywołując niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i niezwykle ważne zdrowie psychiczne. W obecnej, covidowej sytuacji słowa Arthura Schopenhaura ,,Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym" nabierają znaczenia szczególnego.

Emilian Kudyba, korespondent Grupy Medialnej Narew postanowił osobiście wyrazić wdzięczność medykom i na dosłowną chwilę odwiedził NZOZ Przychodnię Lekarską Omega w Łomży, by na ręce pani Teresy, pielęgniarki Przychodni złożyć słodkie podziękowania.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Zdrowia życzymy, by nigdy nas nie opuściło.

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe