Pogotowie ratunkowe w Łomży ma nowy ambulans

  • 07.04.2021, 15:54
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Pogotowie ratunkowe w Łomży ma nowy ambulans
Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży trafił nowy, w pełni wyposażony ambulans. Został on zakupiony w ramach projektu „Wsparcie WSPR w Łomży w walce z COVID-19 poprzez zakup ambulansu z wyposażeniem”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Celem projektu było wsparcie podmiotu w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem „COVID-19” oraz innych chorób zakaźnych w tym poprawa infrastruktury sprzętowej podmiotu leczniczego udzielającego świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego lub transportu sanitarnego posiadającego w swej strukturze Zespoły Ratownictwa Medycznego, a także zakup środków do dezynfekcji i środków ochrony osobistej. Wartość dofinansowania dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży wyniosła: 596.774,19 PLN, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości 85%.

 

Środki na realizację projektu Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży otrzymała z Ministerstwa Zdrowia.
 

Dzięki projektowi udało się zakupić:

1 ambulans wraz z wyposażeniem

7 urządzeń do dekontaminacji – zamgławiaczy

140 litrów płynów do dezynfekcji

842 kombinezony ochronne.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe