Uczniowie z białostockiego Ekonomika najlepsi w województwie podlaskim - [VIDEO]

  • 08.04.2021, 10:20 (aktualizacja 08.04.2021, 11:18)
  • Katarzyna Krupicka
Uczniowie z białostockiego Ekonomika najlepsi w województwie podlaskim - [VIDEO]
Paula Anna Dunaj, Julia Kiercul, Kamil Narbutt z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku okazali się najlepsi z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w województwie podlaskim. Już 16 kwietnia uczniowie z Białegostoku będą reprezentować nasze województwo w finale Olimpiady ZUS.

Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku, jako jedna z 18 szkół w Polsce, wchodzi do ogólnopolskiego finału Olimpiady ZUS. Droga do finału nie była łatwa. W konkursie wystartowało łącznie 945 uczniów ze 21 szkół w woj. podlaskim. Spośród tego grona do etapu wojewódzkiego dostało się tylko 14 szkół. Najlepsi w tym roku w wojewódzkich zmaganiach okazali się uczniowie z białostockiego  Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych.

- Na 25 możliwych punktów zdobyli 24 w krótszym niż 12 minut czasie. A trzeba przyznać, że podczas tego etapu olimpiady czas ma znaczenie. Jeżeli dwa zespoły uzyskałyby taką samą liczbę punktów, to wygrywa ten, który odpowiedzi udzielił w krótszym czasie. Dlatego startujące zespoły nie tylko muszą zmierzyć się ze swoją wiedzą, ale też z refleksem, umiejętnością szybkiego kojarzenia i odpowiadania - wyjaśnia Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. 

 

 

 

W czasie 22 minuty 18 sekund również na 24 pytania odpowiedziały uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem. Osiągnięty przez nie wynik okazał się również jednym z najwyższych, wśród wszystkich startujących zespołów.  Kamila Leoniak, Wiktoria Leoniak, Weronika Kulesza również wezmą udział w finale olimpiady reprezentując nasze województwo jak drugi zespół.

Teraz przed uczniami sporo nauki, a czasu niewiele, bo do finału pozostało dwa tygodnie. Do opanowania mają szerszy zakres materiału niż dotychczas, także ten uwzględniający aktualne zmiany w przepisach.

- Etap centralny to właściwie wiedza ekspercka, w tym spora praca nad ustawami, przepisami, z którymi na co dzień mają do czynienia urzędnicy w ZUS. Wymaga to dużo zaangażowania, ale biorąc pod uwagę to, że uczniowie tak świetnie przygotowali się do etapu wojewódzkiego wierzę, że tytuł laureata jest w zasięgu ich możliwości, za co bardzo mocno trzymam kciuki - dodaje rzeczniczka.

 

Przypomnijmy, że olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to konkurs organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uczniowie rywalizują w nim wiedzą, którą zdobyli dzięki wzięciu udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” - cyklu czterech zajęć o ubezpieczeniach, składkach, emeryturze i prowadzeniu firmy. Na zwycięzców w etapie centralnym czeka wiele cennych nagród: laptopy, tablety i czytniki e-booków, a także indeksy na niektóre uczelnie, m.in. na: Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, czy Uniwersytet Warszawski.

Katarzyna Krupicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe