34. ,,Walizka” z ministerialnym wsparciem

  • 09.04.2021, 13:38 (aktualizacja 09.04.2021, 13:54)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
34. ,,Walizka” z ministerialnym wsparciem
153 tysiące złotych Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało Teatrowi Lalki i Aktora w Łomży na organizację 34. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. - Głęboko wierzymy, że przyznane dofinansowanie pozwoli nam po raz kolejny zorganizować festiwal z interesującym programem artystycznym. Nasz Teatr uplasował się na 4 miejscu wśród 488 wnioskodawców – czytamy w komunikacie zamieszczonym przez TLiA w Łomży.

Tegoroczna edycja festiwalu została zaplanowana w dniach 10 - 13 czerwca 2021 roku. Z uwagi na skomplikowaną sytuację z projektowaniem przyszłości i problemami z przekraczaniem granic, organizatorzy podjęli decyzję o przeprowadzeniu wydarzenia w formie online w przypadku prezentacji spektakli zagranicznych. Spektakle polskie grane będą na żywo na scenie Teatru i innych przestrzeniach.

- Zaproszone teatry są nowatorskie w formie artystycznej, prezentują interesujące, często odmienne środki wypowiedzi artystycznej. Spektakle zróżnicowane są pod względem tematycznym, odwołują się do uniwersalnych wartości, mówią o wielu ważnych emocjach i poruszają problemy globalne – te najbardziej aktualne. „Teatr ważnych spraw” jest głównym tematem nurtu konkursowego – wyjaśniają organizatorzy.

Teatr otrzymał również dofinansowanie w ramach programu Kultura Dostępna na realizację zadania pn. "Podlasie Zasilane Kulturą" w wysokości 84 000 zł.

- Dzięki temu będziemy mogli częściej prezentować naszą twórczość także poza Teatrem. Jest to program społeczno-kulturalny skierowany do szerokiego grona osób i środowisk, które pozostają poza obiegiem życia kulturalnego – tłumaczą organizatorzy.

Zaproszone do partnerstwa miejsca mają swoją tożsamość, mozaikę kulturową i unikalny urok regionu Podlasia. Celem strategicznym zadania jest przybliżenie lokalnym społecznościom tradycji teatru ludowego, zróżnicowanego teatru dla dzieci oraz teatralno-literackiego spotkania z twórczością K. Iłłakowiczówny. Zadanie ma formę teatru objazdowego, który zaprezentuje przedstawienia oraz warsztaty w miejscach, które niczym soczewka skupiają wielokulturowość, historyczne zakręty, różne języki oraz autentyczny patriotyzm.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe