Gminna Hala Sportowa w Piątnicy Masowym Punktem Szczepień

  • 14.04.2021, 08:15
  • Red
Gminna Hala Sportowa w Piątnicy Masowym Punktem Szczepień
Gminna Hala Sportowa przy ul. Szkolnej 29 w Piątnicy ma zostać Masowym Punktem Szczepień. Artur Wierzbowski, wójt gminy poinformował o zgłoszeniu obiektu.

- Biorąc pod uwagę obecną sytuacja oraz mając na względzie potrzeby mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego zaproponowałem Gminną Halę Sportową w Piątnicy na Masowy Punkt Szczepień. Po analizie wymagań oceniliśmy to miejsce jako optymalne pod względem zachowania wszystkich procedur, a przede wszystkim bezpieczeństwa zarówno osób szczepionych jak i zespołów szczepiących. Mam nadzieję, ze dzięki szybkiej reakcji przyczynimy się do przyspieszenia procesu szczepień i być może do szybkiego powrotu do normalności. Jesteśmy przygotowani do uruchomienia punktu szczepień, czekamy tylko akceptację Wojewody Podlaskiego – mówi Wójt Artur Wierzbowski.   

Zgłoszenie punktu PSM zostało wysłane 31.03.2021 roku, a podczas spotkania w Starostwie Powiatowym z wójtami i burmistrzami powiatu, które odbyło się 1.04.2021 zostały przedstawione szczegółowe informacje dotyczące proponowanego punktu szczepień.

Na cele związane z obsługą Masowego Punktu Szczepień w Piątnicy  zostało  podpisane wstępne porozumienie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej  w Łomży .

Zakłada się że, szczepienia będą przeprowadzane przez dwa zespoły szczepiące od 19 kwietnia, przy czym jeden zespół będzie wykonywał około 100 szczepień dziennie.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe