Odnawialne Źródła Energii – kolejne dotacje w województwie - [VIDEO]

  • 15.04.2021, 13:56 (aktualizacja 15.04.2021, 14:02)
  • Tylko dobre informacje
Odnawialne Źródła Energii – kolejne dotacje w województwie - [VIDEO]
Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił zwiększyć  o ponad 5 mln złotych pulę konkursu na budowę instalacji wykorzystujących energię słoneczną.

W konkursie można było uzyskać wsparcie z funduszy europejskich na budowę i montaż jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej, wykorzystujących energię słoneczną na domach mieszkańców podlaskich gmin. 

 

Dzięki decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego budżet tego konkurs wzrósł z 57 mln zł do 62,2 mln zł. Zielona energia korzystna jest dla środowiska naturalnego, a w dodatku tańsza. Ze względu na rosnące ceny prądu i postulaty ekologów, perspektywa korzystania z OZE wydaje się coraz bardziej kusząca.

Dotacje otrzymają gminy Zambrów, Czyżew, Grodzisk i Orla. Granty zostaną przeznaczone na instalacje wykorzystujące energie słoneczną na budynkach mieszkańców tych gmin. Łącznie w tym konkursie zostało dofinansowanych do tej pory 51 projektów  złożonych przez podlaskie gminy.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe