Oznakuj i zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

  • 21.04.2021, 11:42
Oznakuj i zabezpiecz swój rower przed kradzieżą
Łomżyńscy policjanci zachęcają do znakowania rowerów. Jednocześnie apelują o zabezpieczanie jednośladów, zwłaszcza pozostawianych w klatkach schodowych, czy też „na chwilę” podczas robienia zakupów. W takich miejscach, zabezpieczenia techniczne mogą skutecznie zniechęcić do kradzieży.

Znakowanie pomaga zidentyfikować odzyskany jednoślad w przypadku, gdy dojdzie do jego kradzieży. Zdarza się bowiem, że podczas zgłaszania faktu utraty roweru, właściciele nie są w stanie podać żadnych informacji identyfikujących rower i nie mają ich nigdzie zapisanych. Dlatego też policjanci zachęcają do zapisania numeru ramy, zrobienia zdjęcia, a także do oznakowania swojego jednośladu. Właściciel oznakowanego roweru otrzyma od funkcjonariusza potwierdzenie wykonania znakowania, wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi. Informacje takie pozostaną również w jednostce Policji. Znakowanie rowerów w łomżyńskiej jednostce wykonują dzielnicowi, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Jednocześnie policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu rowerów przed kradzieżą. Najczęściej do kradzieży dochodzi przy pozostawieniu jednośladów na tzw. „chwilę” w miejscach ogólnodostępnych, np. przy sklepach czy w klatkach schodowych.

Dobrze jest pamiętać o kilku zasadach, które mogą uchronić rower przed kradzieżą:

  • Nie pozostawiajmy niezabezpieczonego roweru: na klatce schodowej, pod sklepem, bankiem itp. Korzystajmy z dobrych zabezpieczeń technicznych, które dostępne są na rynku.

  • Jeżeli rower musimy zostawić w piwnicy dopilnujmy, aby drzwi piwnicy były dobrze zabezpieczone, wyczulmy sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnic. Nie ułatwiajmy złodziejom dotarcia do tego typu miejsc.

  • Zachowajmy kartę gwarancyjną roweru, a jeśli już jej nie mamy, to spiszmy numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne – te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie roweru w przypadku jego kradzieży. Policjanci zachęcają do znakowania jednośladów.

  • Ubezpieczmy rower przed kradzieżą w firmie ubezpieczeniowej

  • W przypadku kradzieży jednośladu, należy natychmiast zgłosić ten fakt Policji.

W celu zgłoszenia zamiaru oznakowania roweru – należy skontaktować się z dzielnicowym.


 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe