Szkoły zawodowe w Łomży z dofinansowaniem Marszałka - [VIDEO]

  • 20.04.2021, 14:14 (aktualizacja 21.04.2021, 14:31)
  • Red
Szkoły zawodowe w Łomży z dofinansowaniem Marszałka - [VIDEO]
Efektywne szkolnictwo zawodowe stanowi niezbędny element sprawnie funkcjonującego i sprzyjającego rozwojowi gospodarki systemu edukacji. Brak wysoko wykwalifikowanych techników i pracowników fizycznych stanowi jedną z przeszkód dynamicznego rozwoju gospodarczego w wielu państwach Europy. Dlatego wsparcie otrzymają trzy szkoły z Łomży, dzięki czemu zwiększą szanse swoich absolwentów na regionalnym i lokalnym rynku pracy. W imieniu Samorządu Województwa Podlaskiego umowę w tej sprawie podpisał w Łomży Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Ponad 2,5 mln zł otrzymają trzy szkoły z Łomży, dzięki czemu zwiększą szanse swoich absolwentów na regionalnym i lokalnym rynku pracy. W imieniu Samorządu Województwa Podlaskiego umowę w tej sprawie podpisał w Łomży Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. 

- Nie muszę mówić, że szkolnictwo łomżyńskie jest na dobrym poziomie i chcemy utrzymać pozycję jednego z liderów w regionie – mówił wicemarszałek Marek Olbryś. - Jestem szczęśliwy, że środki trafiają do miasta Łomża, gdzie zostaną wykorzystane profesjonalnie i z pożytkiem dla młodzieży – podkreślił. 

 

W projekcie wezmą udział uczniowie łomżyńskich szkół: Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6, Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 oraz Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5. 340 uczniów tych szkół zostanie objęta specjalnym programem, w zakres którego będą wchodzić różnorodne formy zajęć pozalekcyjnych, staże i kursy zawodowe oraz wsparcie stypendialne uczniów uzdolnionych.

- Te środki to rozwój szkolnictwa zawodowego, ale również gospodarki, by wychowywać młode pokolenie z perspektywą ich przyszłej pracy – powiedział na wstępie Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

- Pozwolą też odciążyć budżet miasta od wydatków własnych na oświatę – podsumował prezydent dziękując jednocześnie Zarządowi Województwa Podlaskiego za wsparcie.

Zakres działań podjętych w projekcie i współpraca z pracodawcami wpisują się w Inteligentne Specjalizacje Regionu czyli przemysł rolno-spożywczy oraz przemysł metalowo-maszynowy.

Projekt został złożony przez miasto Łomża i będzie kosztować ponad 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie przyznane z funduszy europejskich to blisko 2,4 mln zł. Będzie on realizowany do połowy 2023 roku.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe