Żywy wąż w łazience. Legniczanka przerażona nieproszonym gościem

  • 22.04.2021, 13:24 (aktualizacja 22.04.2021, 19:35)
  • Tylko dobre informacje
Żywy wąż w łazience. Legniczanka przerażona nieproszonym gościem Straż Miejska w Legnicy
Można uznać to za żart, kiedy służby wzywa mieszkanka blokowiska, twierdząc, że w jej łazience jest wąż. Taka sytuacja miała miejsce w środę na jednym z legnickich osiedli. Funkcjonariusze potwierdzili jednak, że sprawa była zupełnie poważna. Stworzenie owinięte na dezodorancie wywołało poruszenie w całym budynku. Okiełznaniem gada zajęli się strażnicy miejscy.

Strach zajrzeć do WC

W środę rano mieszkanka jednego z bloków usłyszała hałas dochodzący z łazienki. Choć serce zaczęło jej bić szybciej, odważyła się wejść do środka. Kobieta doznała prawdziwego szoku, kiedy okazało się, że w jej domu przebywa nieproszony gość. Na półce leżał beztrosko 1,5-metrowy wąż. Nie ustalono, którędy uciekinier przedostał się do mieszkania, ale prawdopodobnie wykorzystał do tego muszlę klozetową. Przerażona gospodyni natychmiast powiadomiła odpowiednie służby.


”Na miejsce wysłano Patrol Specjalistyczno-Interwencyjny, który odłowił gada. Okazało się, że jest to wąż zbożowy o długości ponad 1,5 m” - poinformował w mediach społecznościowych Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Legnicy. 

Skąd się tam wziął?

Zwierzę występuje głównie w Ameryce Północnej. Zamieszkuje rzadsze lasy, szczególnie ich skraje i górskie zbocza. Często spotkać go można w pobliżu zabudowań. Wąż ten poluje na małe ssaki, nietoperze, rzadziej też na ptaki. Młode gady odżywiają się żabami i jaszczurkami. Wąż zbożowy może ugryźć człowieka w czasie zabawy czy próby oswajania, ale nie będzie to groźna rana, ponieważ nie jest to gatunek jadowity. Z tego powodu można często spotkać go w polskich hodowlach.

Poszukiwanie właściciela

„W związku z wczorajszą interwencją dotyczącą węża zbożowego informujemy, że odnalazł się właściciel gada, który za niezachowanie nakazanych środków ostrożności, został ukarany mandatem. Przypominamy, że właściciele zwierząt mają obowiązek przestrzegać obowiązujących przepisów” – poinformował dziś rzecznik legnickiej straży, za pomocą profilu na Facebooku. Kodeks wykroczeń jasno mówi o tym, że za niezachowanie ostrożności przy hodowaniu zwierzęcia, właścicielowi może grozić kara grzywny do 1000 zł, ograniczenie wolności lub nagana.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe