Nowy mini park i drzewa z okazji Dnia Ziemi w Łomży - [VIDEO]

  • 23.04.2021, 12:53 (aktualizacja 23.04.2021, 13:32)
  • Tylko dobre informacje
Nowy mini park  i drzewa z okazji Dnia Ziemi w Łomży - [VIDEO]
W Łomży nikomu nie trzeba tłumaczyć czym jest Budżet Obywatelski, do tej pory dzięki aktywności mieszkańców powstała m.in Przy-stań na plaży miejskiej, boisko do piłki nożnej, fit park czy bezpieczne osiedle Bawełna. W dniu święta ziemi w rejonie skrzyżowania Szosy Zambrowskiej i ul. Piłsudskiego uroczyście otwarto mini park dla dzieci.

Obiekt  za 130 tysięcy złotych w tym roku wykonała firma z Małkini Górnej. Składa się on z labiryntu z palisady drewnianej z drewna iglastego i głazów narzutowych, a także placu zabaw w skład którego wchodzą m.in.: równoważnia, karuzela z siedziskami, huśtawka pojedyncza mała wraz z siedziskiem bezpiecznym dla najmłodszych, huśtawka typu ptasie gniazdo, urządzenie zabawowe typu siatka i most ruchomy. Są tam też ławki z oparciem oraz kosze na śmieci.

Inwestycja będzie jeszcze uzupełniona poprzez nasadzenia drzew i krzewów, które plac zabaw odetną od ruchliwej ulicy. Wykonane będą także alejki przy których zamontowane zostaną ławki, tak by ten teren stał się miejscem rekreacji i wypoczynku dla  mieszkańców tej części miasta oraz bezpiecznej zabawy dzieci. 

Prezydent, jego zastępca, radni oraz dzieci z pobliskiego osiedla wspólnie zasadzili pierwszych osiem kasztanowców zwyczajnych i trzy klony. Docelowo znajdzie się tam kilkadziesiąt drzew i krzewów. Jednym słowem będzie zabawnie i bezpiecznie

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe