Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 180 - [VIDEO]

  • 25.04.2021, 10:50 (aktualizacja 25.04.2021, 11:00)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 180 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Jaka przyszłość czeka lotnisko w Modlinie?

Jaka przyszłość czeka lotnisko w Modlinie? Czy możliwe będzie uratowanie go? Czy port czeka zapaść, która dotknie powiat i region? To właśnie trudna sytuacja finansowa lotniska Warszawa-Modlin była głównym tematem posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Po dyskusji o stanie lotniska i propozycji francuskiego inwestora Egis, rada głosowała nad apelem o wsparcie Modlina kierowanym do Prezesa Rady Ministrów, ministrów infrastruktury i obrony narodowej. Podczas dyskusji PPL podtrzymał także swoje dotychczasowe stanowisko w sprawie odrzucenia oferty Egis.


Sejmik podsumował walkę Mazowsza z pandemią.
Blisko 2 tysiące sztuk aparatury medycznej, 40 tysięcy sztuk wyposażenia oraz ponad 20 milionów środków ochrony osobistej. Do tego wykonanych ponad 32 tysiące testów i blisko 110 tysięcy szczepień.  Tak przedstawia się pomoc dla szpitali i personelu medycznego uruchomiona przez samorząd województwa mazowieckiego. 

 

 

Nowe drogi, boisko i żłobek w powiecie płockim.

Powód do zadowolenia z pewnością mają mieszkańcy Nowego Gulczewa. To właśnie tam powstanie żłobek dla 20 dzieci wraz ze świetlicą. Na ten cel samorząd przeznczył blisko 830 tysięcy złotych.  


Powstanie nowy szlak kolejowy Zegrze-Przasnysz? Są pieniądze na opracowanie studium pod budowę.

Nowy szlak kolejowy na około 70-kilometrowym odcinku między Zegrzem a Przasnyszem ujęto w rządowym programie Kolej Plus do 2028 roku. Projekt przeszedł pierwszy etap weryfikacyjny. Oznacza to, że nadszedł właściwy czas na opracowanie studium planistyczno-przestrzennego dla tej gigantycznej inwestycji. W jej planowaniu będzie uczestniczyć łącznie 18 samorządów, zaś liderem tych działań ma być gmina Serock. Ten wstępny i ważny dokument powinien powstać do listopada. Będzie on podstawą do prowadzenia dalszego procesu inwestycyjnego, a w konsekwencji perspektywę budowę linii kolejowej. 


Mazowiecka uczelnia publiczna w Płocku z nowym sprzętem. 

Będzie prezentował wirtualne ciało człowieka w rzeczywistych rozmiarach z realistyczną i dokładną wizualizacją 3D anatomii ludzkiej: szkieletu, organów i tkanek. Wirtualny stół anatomiczny, który zamierza kupić Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku, ułatwi jej studentom poznanie budowy i rozmieszczenia poszczególnych narządów oraz umożliwi stymulowanie doświadczenia ze stołu operacyjnego i sekcyjnego. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe