Dwa miejsca na podium uczniowie z podlaskich szkół w Olimpiadzie ZUS -[VIDEO]

  • 26.04.2021, 13:34 (aktualizacja 26.04.2021, 15:11)
  • Tylko dobre informacje
Dwa miejsca na podium uczniowie z podlaskich szkół w Olimpiadzie ZUS -[VIDEO]
Bezkonkurencyjni w tym roku byli uczniowie z województwa podlaskiego. Pierwsze miejsce w ogólnopolskich eliminacjach zajęli Paula Anna Dunaj, Julia Kiercul, Kamil Narbutt z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku, a trzecie Kamila Leoniak, Wiktoria Leoniak, Weronika Kulesza z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.

Finał Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” odbył się 16 kwietnia. 18 najlepszych zespołów walczyło o indeksy uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół wyższych w Polsce oraz nagrody rzeczowe.

 

- Z ogromną dumą i radością chcemy podzielić się informacją, o tym że w tegorocznej edycji obie reprezentujące nasze województwo szkoły zajęły dwa miejsca na podium. Finaliści zdobyli cenne nagrody rzeczowe w postaci laptopów, czytników e-book, tabletów jak również indeksy i punkty na renomowane uczelnie oraz dodatkowe punkty w rekrutacji do 24 szkół wyższych w tym na Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, czy Uniwersytet Medyczny w Łodzi - informuje Katarzyna Krupicka  regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

 

Finał odbywał się zdalnie, przy wykorzystaniu platformy internetowej. O kolejności miejsc zdecydowały  zdobyte punkty oraz czas w jakim zespół udzielił odpowiedzi. Uczniowie z Białegostoku odpowiedzieli prawidłowo na 28 z 30 pytań w czasie 15 minut 42sekundy, zaś z Wysokiego Mazowieckiego uzyskali wynik również 28/30 ale w czasie 20 minut 42 sek.

 

Laureaci otrzymali  przyrzeczenia indeksów aż 9 uczelni: Akademii Pomorskiej w Słupsku,  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, Małopolskiej Uczelni Państwowej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu,  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,   Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

- Zwycięscy z Ekonomika, którzy zajęli I miejsce w finale, dodatkowo otrzymali również indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie oraz Uniwersytetu Warszawskiego.- dodaje rzeczniczka.

 

Wygranie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego o wysokim prestiżu stanowi wspaniały sukces naszych drużyn, które wykazały się ogromną wiedzą i błyskawicznym czasem  w udzielaniu odpowiedzi, trafną strategią oraz umiejętnością opanowania emocji. Zdobyta podczas nauki wiedza przełoży się na dobre decyzje w przyszłości.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe