Łomżyńskie uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  • 29.04.2021, 12:55
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyńskie uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński Lech Marek Szablowski oraz Dowódca Garnizonu płk Paweł Galązka zapraszają na łomżyńskie uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Program uroczystości:

3 maja 2021 r. 

- godz. 9.30 - złożenie kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty (P. Papieża Jana Pawa II) oraz w Miejscach Pamięci Narodowej w Łomży i na terenie Powiatu Łomżyńskiego.

- godz. 10.00 - Msza Św. w intencji ojczyzny w Katedrze Łomżyńskiej z udziałem pocztów sztandarowych Miasta Łomży i Powiatu Łomżyńskiego, 

 

Wydarzenia towarzyszące 

- 2 maja, godz. 10.00 – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej i złożenie kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty (18. Łomżyński Pułk Logistyczny, Al. Legionów 133).

- 6 maja, godz. 19.00 - Muzyczna Majówka ,,Z Ziemi Włoskiej do Polski" - koncert

Wykonawcy: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. 

Maurizio Colasanti (Włochy) - dyrygent 

Katarzyna Jaracz - sopran 

W programie m.in.: A. Vivaldi, T. Albinoni, F. Chopin, S. Moniuszko (Katedra Łomżyńska, ul. Dworna 25. Koncert będzie transmitowany na żywo na www.facebook.com/lomza.miasto i na www.facebook.com/filharmonialomza oraz w Telewizji Narew)

- 8 maja, godz. 10:00 - 76. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikami Żołnierzy 33. Pułku Piechoty w Łomży i Piątnicy.

 

Ze względu na zagrożenie epidemiczne osoby uczestniczące w obchodach zobowiązane są do zachowania zgodnego z zasadami wynikającymi z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe