Terytorials z Łomży w finale wojskowej gali MMA

  • 30.04.2021, 16:18
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Terytorials z Łomży w finale wojskowej gali MMA
Już dziś (30 kwietnia), w Powidzu (Wielkopolska) odbędzie się gala finałowa Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie. Jedynym zawodnikiem z naszego województwa jest st. szer. Hubert Sulewski, żołnierz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i będzie transmitowane przez TVP SPORT.

Spośród osiemnastu finalistów – żołnierzy Wojska Polskiego, którzy stoczą swoje najważniejsze walki, aż czterech to żołnierze niezawodowi z Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednym z nich jest st. szer. Hubert Sulewski z 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży, który stoczy pojedynek w kategorii 73 kg. z szer. Robertem Wróblewskim z 2 Ośrodka Radioelektronicznego.

- Pojedynek na gali jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i szansą na zakontraktowanie jeszcze mocniejszych walk w przyszłości. Mimo pandemii trenuję dwa razy dziennie w klubie Fight Club Łomża. Podczas przygotowań szkoliłem się także pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej w ramach projektu <<Wojownik Niezłomny>>. Kolejną walkę zawodową chcę stoczyć jeszcze w tym półroczu - mówi st. szer. Hubert Sulewski.

Dowódca 13 batalionu lekkiej piechoty ppłk Michał Mazurczyk o swoim podwładnym mówi:

,,Wzorowy żołnierz, który wie jak godzić pasję do sportu ze służbą Ojczyźnie. W stroju sportowym rozwija swą siłę i sprawność, a w mundurze już trzeci rok doskonali swoje umiejętności jako żołnierz 13 batalionu lekkiej piechoty. Hubert, niech moc będzie z Tobą. 13 batalion lekkiej piechoty i kompania saperów będą wspierać Cię przed ekranami wierząc, że osiągniesz kolejny sukces w swojej karierze".

Osiągnięcia st. szer. Huberta Sulewskiego:

  • Mistrz Europy MMA Full Contact 77kg

  • Zdobywca Pucharu Europy w Grapplingu

  • 3-krotny mistrz Polski MMA Junior

  • 3-krotny mistrz Polski ADCC

  • 3-krotny mistrz Polski w Brazylijskim Ju-Jitsu

  • Rekord Amatorski: 48 wygranych i 6 przegranych

  • Rekord zawodowy MMA: 3 wygrane 2 przegrane i 1 remis

 

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie to wydarzenie, które od 2015 roku organizuje Akademia Wojsk Lądowych. Raz w roku, na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.

Link do transmisji online TVP SPORT: https://sport.tvp.pl/53399825/gala-sportow-walki- walke-mamy-we-krwi-transmisja-na-zywo-online-live-stream-gdzie-ogladac

W programie gali zaplanowanych jest 7 pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny – bokserski bój z udziałem mistrza Mateusza Masternaka. Fightcard gali tworzą żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. W oktagonie zobaczymy czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów i wielu innych. Swój pojedynek stoczą również kobiety-żołnierze. Wszystko w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i z wojskową oprawą.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe