Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 181 - [VIDEO]

  • 02.05.2021, 08:59 (aktualizacja 02.05.2021, 10:28)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 181 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Flaga Mazowsza teraz dostępna dla wszystkich. Gdzie już zagościła? 
Przedstawia białego orła o złotych szponach i dziobie. Jej współczesny wygląd nawiązuje do herbu książąt mazowieckich z dynastii Piastów, którego dzieje sięgają XIII wieku. Należy traktować ją z szacunkiem. A mowa o fladze Mazowsza, najważniejszym symbolu regionu, który od teraz może gościć także w Państwa domach. 

 

Zalew Zegrzyński będzie czystszy. Powstanie punkt odbioru ścieków

Jezioro Zegrzyńskie będzie czyste. Dlaczego? Ścieki z jachtów nie będą już do niego spływały. Gmina Nieporęt otrzymała dofinansowanie na budowę punktu odbioru nieczystości I nowej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, która doprowadzona została do portowych budynków. W planach jest także budowa tężni solankowej.

 

 Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zyskało kolejne płótno swojego patrona

 Kolejny obraz Jacka Malczewskiego jest już w zbiorach radomskiego muzeum. Tym razem to porttret Zofii Atteslander. 
 

 

Rynek Miejski w Zakroczymiu zmieni się nie do poznania
Ulice zyskają nowe nawierzchnie, wymienione zostanie oświetlenie, a sam rynek przejdzie modernizację. Taką przyszłość czeka Rynek Miejski w Zakroczymiu. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa.

 

Duży sukces Mazowsze Serce Polski. Mihkel Raim wygrywa Belgrade-Banjaluka
Estońska rakieta odpaliła na dobre. A mowa oczywiście o Mihkelu Raim z polskiej drużyny Mazowsze Serce Polski. To właśnie on wygrał ostatni etap wyścigu Belgrade-Banjaluka, przypieczętowując tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. 

 

Majówka 2021. Jakie plany mają Mazowszanie? 

Majówka 2021. Z uwagi na epidemię rząd przedłużył restrykcje dotyczące hoteli. W związku z tym krótki wiosenny wypoczynek nad morzem czy w górach stał się niemożliwy. Jak zatem weekend majowy zamierzają spędzić Mazowszanie?

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe