Walka płynie w jego krwi. Hubert Sulewski pokonuje Roberta Wróblewskiego [FOTO]

  • 03.05.2021, 12:41
  • Red
Walka płynie w jego krwi. Hubert Sulewski pokonuje Roberta Wróblewskiego… Ministerstwo Obrony Narodowej
Pochodzący z Łomży st. szer. Hubert Sulewski, żołnierz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Mistrz Europy MMA Full contact w kat. 77 kg i zdobywca pucharu Europy w Grapplingu, w Powidzu (Wielkopolska) podczas gali finałowej Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie pod szyldem ,,Walkę Mamy We Krwi” pokonał szer. Roberta Wróblewskiego z 2. Ośrodka Radioelektronicznego.

Okazuje się, że Hubert Sulewski walkę ma we krwi. Sędziowie podczas gali finałowej Mistrzostw Wojska Polskiego nie mieli co do tego wątpliwości. Jednogłośną decyzją uznali jego przewagę nad Robertem Wróblewskim. Na dowód tego, łomżyniak z rąk Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka odebrał pamiątkowy bagnet.

- Bardzo się cieszę, że w szeregach Wojska Polskiego mamy sportowców, byłych sportowców. Mamy też żołnierzy sportowców, którzy odznaczają się właśnie wolą walki. Nawet najlepiej wyposażone wojsko, jeżeli nie jest waleczne, nie jest w stanie obronić terytorium swojego kraju. Żołnierze Wojska Polskiego są waleczni. W ten sposób kształtują się postawy, kształtują się charaktery, to jest właśnie niezbędny element tego, żeby Polska była bezpieczna – mówił podczas gali szef MON.

W programie zawodów, które odbyły się w Powidzu było 7 pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny – bokserski bój z udziałem prawdziwego „Mastera”. Fightcard gali tworzyli żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP. W oktagonie można było zobaczyć czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów.

W kategorii do 73 kilogramów zmierzyli się szer. Robert Wróblewski z 2 Ośrodka Radioelektronicznego i st. szer. Hubert Sulewski z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym razem lepszy okazał się st. szer. Hubert Sulewski. Starszy szer. Sulewski nie był jedynym terytorialsem, który stawił się w oktagonie. Najmłodszy rodzaj sił zbrojnych reprezentowało czterech wojskowych. Oprócz żołnierza z 1 BOT w akcji można było zobaczyć szer. Pawła Żyglińskiego z 13 Brygady Obrony Terytorialnej, pojedynek stoczyła także szer. Sara Jóźwiak z 12 Brygady OT i szer. Agata Wasiluk z 8 Brygady OT.

W oktagonie stawiła się też silna reprezentacja 18 Dywizji Zmechanizowanej. Byli to szer. Błażej Majdan, szer. Adam Okniński i st. szer. Sylwester Miller. Z kolei 12 Dywizję Zmechanizowaną reprezentował kpr. Michał Piwowarski, a 11 Dywizję Kawalerii Pancernej – st. szer. Adam Smulski.

W akcji zobaczyliśmy również st. kpr. pchor. Dawida Ryka z Akademii Wojsk Lądowych, szer. Przemysława Dzwoniarka z 1 Pułku Saperów, „Zapasa” z Jednostki Wojskowej Nil, a także st. szer. Krzysztofa Kończalskiego i st. szer. Seweryna Kirschhiebla z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Podczas gali odbyła się także walka bokserska, w której stawił się m.in. jeden z najlepszych polskich bokserów – szer. Mateusz Masternak z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Jego przeciwnikiem był szer. Bartosz Barczyński z 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Zwycięzcy gali:
MMA 75 kg – szer. Błażej Majdan (18 Dywizja Zmechanizowana)
MMA 59 kg – szer. Sara Jóźwiak (12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej)
MMA 95 kg – szer. Przemysław Dzwoniarek (1 Pułk Saperów)
MMA 67 kg – st. szer. Sylwester Miller (18 Dywizja Zmechanizowana)
MMA 85 kg – por. Piotr Zagdański (6 Brygada Powietrznodesantowa)
MMA 110 kg – kpr. Michał Piwowarski (12 Dywizja Zmechanizowana)
MMA 73 kg – st. szer. Hubert Sulewski (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej)

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie to wydarzenie, które od 2015 roku organizuje Akademia Wojsk Lądowych. Raz w roku, na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe