Matura 2021. Jak uczniowie poradzili sobie z językiem polskim? Sprawdzamy! [VIDEO]

  • 04.05.2021, 14:00 (aktualizacja 04.05.2021, 15:41)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Matura 2021. Jak uczniowie poradzili sobie z językiem polskim? Sprawdzamy!…
Wreszcie maj. A co za tym idzie, rozpoczął się maturalny maraton. Na pierwszy ogień egzamin pisemny z języka polskiego? Jak poradzili sobie z nim maturzyści z Łomży? Czy coś ich zaskoczyło? Sprawdziliśmy.

 

Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał przez 170 minut.  

- W naszym województwie, aż 158 szkół przeprowadziło egzamin dojrzałości w formule 2015, do której przystąpiło 11 232 uczniów. W Łomży po raz pierwszy do matury z języka polskiego podeszło 1227 osób, a 424 abiturientów zadecydowało o ponownym zmierzeniu się z egzaminem – powiedziała dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Agnieszka Muzyk. 

Tematy wypracowań, które można było znaleźć w drugiej części arkusza to:

1. Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu Lalki Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury. 

2. Miasto – przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ziemi obiecanej Władysława Stanisława Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury.

3. Czy człowiek sam decyduje o swojej przyszłości? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Cudzoziemki Marii Kuncewiczowej oraz wybranych tekstów kultury. 

Według naszej sondy pierwszy temat dotyczący „Lalki” Bolesława Prusa, był najczęściej wybieranym tematem wśród maturzystów z Łomży.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe