Kronika Województwa Podlaskiego odc. 668 - [VIDEO]

  • 07.05.2021, 12:26 (aktualizacja 07.05.2021, 15:41)
  • Tylko dobre informacje z województwa
Kronika Województwa Podlaskiego odc. 668 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie podlaskim

 Fundusze europejskie wspierają Białostocki Obszar Funkcjonalny

Blisko 7 mln zł na dostosowanie szkół zawodowych do potrzeb rynku pracy oraz utworzenie Centrum Reintegracji Rodziny. To kolejne projekty z dofinansowaniem unijnym, które zostaną zrealizowane na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Umowy o dotacje podpisali marszałek Artur Kosicki i Marek Malinowski, członek zarządu województwa oraz Tadeusz Truskolaski - prezydent Miasta Białystok i prezes BOF, Adam Tomanek - członek zarządu Stowarzyszenia, a także Michał Gaweł, prezes Fundacji Dialog.

 

Prawie 300 jednostek OSP z dofinansowaniem z budżetu województwa

Sejmik Województwa Podlaskiego zwiększył pulę pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki tym pieniądzom 110 podlaskich gmin będzie mogło zakupić lokalnym jednostkom OSP niezbędny sprzęt.

Rekordowa kwota z budżetu samorządu województwa na podlaskie zabytki

Do 3 mln złotych wzrósł budżet na prace remontowe i konserwatorskie przy podlaskich zabytkach. Dofinansowanie otrzyma 65 obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

Tylko dobre informacje z województwa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe