Fragment Placu Wolności w Kolnie zmienił właściciela [FOTO]

  • 12.05.2021, 09:52
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Fragment Placu Wolności w Kolnie zmienił właściciela [FOTO]
Część Placu Wolności w Kolnie będzie teraz własnością miejskiego samorządu. Do tej pory fragment, który łączył ulice Wojska Polskiego z Senatorską i Okrzei należał do Powiatu Kolneńskiego. Po modernizacji Placu nie można już nim przejechać, tak jak do tej pory. Jest on bardziej częścią parku przy placu, niż niezależną ulicą. Dlatego przekazanie go miejskiemu samorządowi Kolna, ułatwi zarządzanie parkiem i Placem Wolności.

- Jest to też przykład dobrej współpracy dwóch samorządów na rzecz mieszkańców - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

W ramach dobrej współpracy między samorządami - na wniosek burmistrza Kolna - Samorząd Powiatu przekazał ulicę przy Placu Wolności w Kolnie.

Po remoncie ulicy Wojska Polskiego, czyli drogi krajowej nr 63, droga straciła częściowo walory komunikacyjne, a stała się częścią drogi wewnętrznej. Ta droga wpisuje się w trwającą właśnie rewitalizację parku. Jeszcze przed przekazaniem, w porozumieniu z burmistrzem, została wykonana dokumentacja projektowa, która uwzględniała rewitalizację i potrzeby z tym związane.

- Mam nadzieję, że po rewitalizacji parku i remoncie tej ulicy zgodnie z tym projektem, powstanie część miasta, którą będziemy mogli nazwać starówką - mówi Tadeusz Klama.

Władze Powiatu i Miasta podpisały już niezbędne dokumenty notarialne, które potwierdzają przekazanie części Placu Wolności.


  

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe