„Choć jeden dzień Pszczołą być” - konkurs plastyczny z nagrodami Marszałka - [VIDEO]

  • 12.05.2021, 17:18 (aktualizacja 13.05.2021, 10:48)
  • Red
„Choć jeden dzień Pszczołą być” - konkurs plastyczny z nagrodami Marszałka…
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Mają za zadanie wykonać pracę plastyczną w formacie A4, w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej lub graficznej na temat roli i życia pszczół. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja br.

Rola pszczoły w przyrodzie

Wzorem lat ubiegłych, konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych działających na terenie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich województwa podlaskiego.

Zadaniem uczestników będzie wykonanie pracy plastycznej w formacie A4, w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej lub graficznej (nie będą oceniane prace wyklejane ziarnami, kulkami z bibuły, prace przestrzenne itp.).

Tematy prac:

  • rola pszczoły w przyrodzie,
  • zagrożenia dla pszczół wynikające z małej liczby pasiek oraz uprzemysłowienia rolnictwa,
  • sposoby ochrony naturalnego środowiska pszczół,
  • możliwe do podjęcia działania, które wpływają na zachowanie liczebności pszczół.

Dwie kategorie wiekowe

Prace należy wysłać do 31 maja 2021 r. (liczy się data wpływu do urzędu), na adres organizatora, czyli: Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich,

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok.

Nadesłane prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych:

  • 0-4 klasa,
  • 5-8 klasa.

Organizator ufunduje nagrody dla laureatów I, II i III miejsca oraz wyróżnienia w każdej z kategorii. Dodatkowo najciekawsze prace zostaną opublikowane w kalendarzu wydanym przez Województwo Podlaskie.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe