Dwie decyzje w jednej kopercie - [VIDEO]

  • 14.05.2021, 15:24 (aktualizacja 14.05.2021, 16:37)
  • Katarzyna Krupicka
Dwie decyzje w jednej kopercie - [VIDEO]
Zwaloryzowane świadczenia emerytalno-rentowe trafiły już do 207,5 tys. świadczeniobiorców w województwie podlaskim. Seniorzy otrzymali także w tym roku tzw. trzynastą emeryturę. Jeszcze przed majówką ZUS wypłacił ostatnią transzę trzynastek osobom, które pobierają świadczenie lub zasiłek przedemerytalny. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, emeryci i renciści otrzymają dwie decyzje w jednej przesyłce pocztowej. Będzie to decyzja o przyznaniu tzw. trzynastki i decyzja waloryzacyjna. Trwa wysyłka listów.

- W 2021 roku ponad  200 tys. emerytów i rencistów otrzymujących świadczenia z Oddziału ZUS w Białymstoku w swoich skrzynkach pocztowych znajdą list z ZUS-u z informacją, o jaką kwotę zwiększyła się od marca emerytura lub renta. Z korespondencji  dowiedzą się również, że przyznane zostało im i wypłacone w kwietniu dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, tzw. „trzynastka”. Obie ważne dla naszych świadczeniobiorców informacje znajdą się w jednej kopercie - informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. 

 

 

- Wysyłka listów już trwa. 57 tys. korespondencji w naszym regionie została już zrealizowana. Osoby pobierający swoje świadczenia do 15 czy 25 dnia miesiąca muszą jeszcze chwilę poczekać. Korespondencja z ZUS powinna do nich trafić do końca maja – wyjaśnia rzeczniczka.

 

ZUS przeprowadza waloryzację jak również wypłaca trzynastą emeryturę wszystkim uprawnionym automatycznie, bez konieczności składania wniosku. Aby otrzymać  podwyżkę marcową, należy mieć ustalone prawo do jednego ze świadczeń emerytalno-rentowych na dzień 28 lutego tego roku i pobierać to świadczenie. W przypadku trzynastki -  otrzymały ją osoby, które pobierały świadczenie na dzień 31 marca. Dodatkowe świadczenie pieniężne oraz waloryzację oprócz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych swoim świadczeniobiorcom wypłaca także KRUS, Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA, Wojskowe Biura Emerytalne i Biuro Emerytalne Służby Więziennej.

Katarzyna Krupicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe