Ruszają inwestycje drogowe

  • 17.05.2021, 10:57
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Ruszają inwestycje drogowe
Jeszcze w tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową ulicy Meblowej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. Drogowcy weszli z robotami także na kolejny odcinek ul. Pułaskiego. Jeszcze w maju prace rozpoczną się także na ul. Grabowej i Jaworowej.

Jednym z większych i ważniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych w tym i przyszłym roku jest budowa zupełnie nowej drogi o długości 1,78 km, łączącej ul. Wojska Polskiego z ul. Nowogrodzką, stanowiącej przedłużenie istniejącej ul. Meblowej. Będzie ona realizowana po nowym śladzie poprzez tereny wykorzystywane rolniczo, głównie pola orne i łąki. Jednakże z utrudnieniami w ruchu należy się liczyć na jej wlotach w ul. Wojska Polskiego i Nowogrodzką. Na rondzie u zbiegu ul. Meblowej i Wojska Polskiego pojawią się znaki informujące o robotach drogowych, ograniczeniu prędkości do 30 km/h oraz wyjeździe z budowy. Ruch pieszo-rowerowy z tej strony ronda zastanie przeniesiony na jego drugą stronę. Natomiast na ulicy Nowogrodzkiej zastosowane zostanie jednostronne  zwężenie jezdni oraz ograniczona będzie prędkość do 30 km/h. Pojawi się również znak informujący o wyjeździe z budowy. Ruch pieszo – rowerowy zostanie przeniesiony na drugą stronę ul. Nowogrodzkiej. Zakres prac przewiduje przebudowę ronda na ul. Wojska Polskiego, budowę skrzyżowań z ulicami Grabową, Piaski, Nowogrodzką oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Jaworową. Powstaną także chodniki i zjazdy z kostki brukowej, ścieżka pieszo-rowerowa o nawierzchni bitumicznej, a także nawierzchnie żwirowe dojazdów do pól. Inwestycja obejmuje także budowę kanalizacji deszczowej z przykanalikami, oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego, przebudowę sieci elektroenergetycznych niskiego i średniego napięcia oraz rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych. Nie zapomniano także o zaplanowaniu zieleńców i nowych nasadzeniach drzew. Wartość prac, bez wykupu gruntów, wyniesie 12,9 mln zł, a prace potrwają do października 2022 roku.

Od kilku tygodni trwają już prace na ul. Pułaskiego od ul. Wesołej do ul. Łukasińskiego. W ostatnich dniach drogowcy weszli również na odcinek pomiędzy ul. Łukasińskiego i ul. Żwirową. Na remontowanych fragmentach obowiązuje zakaz ruchu z wyłączeniem pojazdów budowy, firm, klientów i mieszkańców oraz zakaz ruchu pieszych. W ramach realizacji ul. Pułaskiego i Strażackiej do końca listopada br. za kwotę prawie 4 mln zł powstaną nowe nawierzchnie jezdni o długości 902 metrów, ścieżki rowerowe, chodniki, zjazdy na posesje. Wykonany zostanie także kanał deszczowy, technologiczny oraz sieci kablowej linii oświetleniowej.

Przekazane zostały już place budowy pod ul. Grabową oraz ul. Jaworową i jeszcze w maju powinny rozpocząć się tam prace ziemne. Na czas realizacji inwestycji będzie obowiązywał na nich zakaz ruchu. W miarę możliwości zapewniony zostanie dojazd do posesji prywatnych. Prace potrwają do października przyszłego roku. Przedsięwzięcia przewidują budowę skrzyżowania tych dróg, usunięcie kolidujących krzewów i drzew, budowę kanalizacji deszczowej z przykanalikami, kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, sieci wodociągowej, kanału technologicznego, drenażu odwadniającego i oświetlenia ulicznego. Powstaną także chodniki i zjazdy na posesje. Koszt realizacji ulicy Grabowej wynosi 3,1 mln zł, a ul. Jaworowej 3,4 mln zł.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe