Szpital Miejski w Białymstoku otrzyma blisko 3 mln zł wsparcia - [VIDEO]

  • 20.05.2021, 10:49 (aktualizacja 20.05.2021, 17:05)
  • Tylko dobre informacje
Szpital Miejski w Białymstoku otrzyma blisko 3 mln zł wsparcia - [VIDEO]
Szpital Miejski w Białymstoku otrzyma blisko 3 mln zł wsparcia. Dotacja zostanie przeznaczona na ograniczanie skutków pandemii COVID-19 w placówce. Umowę w tej sprawie podpisali Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i Agnieszka Uszyńska, dyrektor Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku. Wsparcie na ten cel pochodzi z Funduszy Europejskich.

Jak zauważa marszałek Artur Kosicki, mimo pandemii Covid-19 managerowie jednostek ochrony zdrowia podległych samorządowi województwa rozwijali swoje placówki.  

Projekt zakłada kupienie wysokiej klasy sprzętu medycznego. Będzie to m.in. tomograf komputerowy i rentgen. Szpital kupi też nowy ambulans i wózki do transportu pacjentów. Zasoby placówki zostaną uzupełnione o odpowiednią liczbę testów i odczynników do badań w kierunku COVID-19, a także środki do dezynfekcji.

Harmonogram projektu zakłada jego realizację do końca 2021 roku. Całkowita jego wartość to ponad 3,5 mln zł. Prawie 3 mln to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe