Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc.184 - [VIDEO]

  • 21.05.2021, 16:03 (aktualizacja 24.05.2021, 14:17)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc.184 - [VIDEO]
Co ciekawego wydarzyło się na Mazowszu w tym tygodniu?

Miliony na oczyszczalnie i drogi na południu województwa

Oczyszczalnia w Ryczwole ma 30 lat. Potrzebna jest jej gruntowna przebudowa. Modernizacja oczyszczalni właściwie można nazwać budową nowej. Zmodernizowany i przebudowany będzie istniejący ciąg technologiczny części biologicznej oczyszczalni, a instalacja odwadniania osadu wymieniona. 

 

W powiecie pułtuskim i wyszkowskim będą remonty szkół, a na drogach nowy asfalt

Z południa województwa przenosimy się na północ. W powiecie półtuskim i wyszkowskim pieniądze z samorządu województwa wydane będą na szkoły i drogi. W szkołach przestaną przeciekać dziurawe dachy a drogi z gruntowych zamienią się w asfaltowe. i dziurawych wyremontowane szkoły i drogi. Pieniądze na inwestycje pochodzą z instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. To największy program wsparcia realizowany przez samorząd Mazowsza, na który w tym roku sejmik województwa przeznaczył rekordowe 151 mln zł

 

 

Polna w Raciążu nie będzie już gruntowa

Ulica Polna w Raciążu od lat czeka na modernizację. Stan drogi jest bardzo zły, co stwarza duże niebezpieczeństwo i zagrożenie w ruchu drogowym. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego powstaną bezpieczne chodniki, wjazdy uliczne oraz przejścia dla pieszych.

 

W Próchenkach będzie świetlica wiejska

Budynek świetlicy jest już w trakcie budowy. Dzięki dofinansowaniu z budżetu samorządu Mazowsza będzie można dokończyć budowę. W ramach tej inwestycji wykonana zostanie izolacja termiczna, powstaną podłogi i posadzki, tynki oraz inne elementy wykończenia zewnętrznego. Budynek wyposażony zostanie także w instalację oświetleniową, grzewczą i siłową oraz wodno-kanalizacyjną i wentylację. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczy 22 tysięcy złotych. 

 

Zamień makulaturę na nagrody z urzędu marszałkowskiego

A teraz UWAGA przedszkolacy uczniowie szkół podstawowych i średnich. Jest szansa na atrakcyjne nagrody. Warunkiem jest zebranie jak największej ilości makulatury i butelek PET. Ruszyła XVII edycja konkursu zbiórki surowców wtórnych organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe