Polski Ład. Łomżyńska odsłona - [VIDEO]

  • 22.05.2021, 15:08 (aktualizacja 24.05.2021, 18:45)
  • Tylko dobre informacje
Polski Ład. Łomżyńska odsłona - [VIDEO]
Nowy II próg podatkowy, dopłaty do mieszkań, domy do 70 m kw. bez pozwoleń, jedna forma zatrudnienia, która ma zlikwidować tzw. umowy śmieciowe - to część założeń Polskiego Ładu,

Polski ład wprowadza szereg reform, dzięki którym Polska ma w najbliższych latach odnotować przyspieszenie gospodarcze.

Rząd opublikował dokument w sobotę - 15 maja 2021, a lokalni działacze PiS przedstawiali jego założenia na regionalnych konferencjach prasowych. Do Łomży przyjechał między innymi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz  Marek Komorowski, senator RP. Na spotkaniu w Łomży obecni byli również Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego, Maria Dziekońska wicestarosta powiatu łomżyńskiego oraz wójtowie i burmistrzowie Ziemi Łomżyńskiej.

Z dokumentu wynika, że zmiany obejmą m.in. podatki, emerytury, sektor zdrowia, rodziny, szkolnictwa, kultury, energii i cyfryzacji. 

Polski Ład. Nowy program PiS
Oficjalna nazwa nowego dokumentu to Polski Ład. Składa się on z 10 rozdziałów, które obejmują kwestie społeczne i ekonomiczne: 
- Plan na zdrowie
- Uczciwa praca - godna płaca
- Dekada rozwoju
- Rodzina i dom w centrum życia
- Polska - nasza ziemia
- Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek
- Dobry klimat dla firm
- Czysta energia - czyste powietrze,
- CyberPoland 2025
- Złota jesień życia
Zdaniem rządzących, Polski Ład ma być wielkim krokiem w rozwoju Polski. Traktowany jest jako wytyczna przyszłych inwestycji dla kraju. 

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe