Kolejne miliony złotych na modernizację kolneńskiego szpitala

  • 25.05.2021, 10:42
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Kolejne miliony złotych na modernizację kolneńskiego szpitala
Dzięki tej inwestycji pacjenci Szpitala Powiatowego w Kolnie będą przyjmowani w bardziej komfortowych warunkach. Rozbudowana i powiększona będzie Szpitalna Izba Przyjęć. Teraz zajmuje ona powierzchnię 139 metrów kwadratowych, po modernizacji zwiększy się ona ponad dwukrotnie, do 349 metrów kwadratowych. Będzie to możliwe, bo w ramach inwestycji powstanie nowy budynek.

- Rozbudowa Szpitalnej Izby Przyjęć jest konieczna, żeby dostosować ją do obecnych standardów, także epidemiologicznych. Pandemia pokazała, czego brakuje obecnej Izbie, i jak powinna wyglądać, żeby pacjenci byli przyjmowani w odpowiedni sposób, a personel szpitala mógł bezpiecznie pracować. Nie wiemy kiedy skończy się pandemia koronawirusa, a także jakie zagrożenia przyniesie przyszłość. Dlatego chcemy się jak najlepiej przygotować - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Przebudowa będzie kompleksowa, po jej zakończeniu zmieni się całkowicie wygląd i organizacja pomieszczeń. Dlatego najpierw trzeba wyburzyć już istniejące ściany, ale także zmienić wszystkie instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. Zamontowane będą również nowe urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne.

- Wszystkie te prace są bardzo kosztowne. Ale dzięki pieniądzom, które otrzymał powiat z Ministerstwa Zdrowia, z naszego budżetu wydamy na nie tylko siedemdziesiąt tysięcy złotych. Pokryją one koszt przygotowania projektów budowlanych i niezbędnej dokumentacji. A ponad sześć i pół miliona złotych, na realizację inwestycji, dostaniemy z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 - dodaje Tadeusz Klama.

Obecnie Izba Przyjęć to tylko kilka pomieszczeń, w tym tylko jedna, niewielka izolatka. Po rozbudowie i modernizacji pacjenci i pracownicy Szpitala będą mieli do dyspozycji wnętrza dostosowane do ich potrzeb. Nowocześnie wyposażone, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki modernizacji Szpitalna Izba Przyjęć będzie mogła także działać bardziej kompleksowo.

- Szpital nie ma Oddziału Ratunkowego. A po modernizacji sprawniej będzie można przyjmować nie tylko pacjentów zgłaszających się do hospitalizacji, ale także w stanach nagłych. Wszystko w warunkach bezpiecznych dla pacjentów i lekarzy oraz ratowników - mówi Tadeusz Klama.

Modernizacja Szpitalnej Izby Przyjęć, według wstępnych szacunków, będzie kosztowała 6 557 010,00 zł. Inwestycja prawie w całości będzie sfinansowana przez Ministra Zdrowia z Funduszy Przeciwdziałania COVID-19. Wszystkie prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe