Przed nami 34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka [VIDEO]

  • 02.06.2021, 12:21 (aktualizacja 02.06.2021, 12:34)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Przed nami 34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka [VIDEO]
To będzie prawdziwa uczta dla ducha. Po długich miesiącach zamknięcia wreszcie Łomża wypełni się kulturą i magią teatru. W dniach 10 – 13 czerwca odbędzie się 34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka.

- W tym roku ponownie powracamy do formuły konkursowej. Z uwagi na utrzymującą się skomplikowaną sytuację związaną z przemieszczaniem i przekraczaniem granic, podjęliśmy decyzję o organizacji festiwalu w formie hybrydowej – wyjaśnia Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA w Łomży.

Prezentacja spektakli zagranicznych odbędzie się zatem online w łomżyńskiej Hali Kultury. Spektakle polskie grane będą na żywo na scenie Teatru Lalki I Aktora w Łomży i innych przestrzeniach miejskich.

- Wybrana przez nas formuła spotkała się z aprobatą i wsparciem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża – dodaje dyrektor.

 

 

W programie konkursowym znalazło się 10 teatrów zagranicznych oraz 7 teatrów polskich. Nie zabraknie również doskonałych spektakli plenerowych.

- Z myślą o widzach wybraliśmy teatry nowatorskie w formie artystycznej, zróżnicowane pod względem tematycznym i odwołujące się do uniwersalnych wartości, mówiące o wielu ważnych emocjach i poruszające problemy globalne - te najbardziej aktualne. „Teatr ważnych spraw” jest głównym tematem nurtu konkursowego – tłumaczy Jarosław Antoniuk.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na spektakle w pomieszczeniach, w związku z limitem miejsc, obowiązują wejściówki, które można odebrać w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe