30 lat od wizyty Papieża Jana Pawła II w Łomży

  • 03.06.2021, 12:49
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
 30 lat od wizyty Papieża Jana Pawła II w Łomży
4 czerwca 2021 roku mija 30 lat od wizyty Papieża Jana Pawła II w Łomży. Z tej okazji, miasto przygotowało cykl wydarzeń, które mają upamiętnić pobyt głowy Kościoła Katolickiego w naszym mieście. W programie rocznicowych obchodów są wystawy, koncert i pokaz filmowy, nad którymi patronat honorowy objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Program 30. rocznicy pobytu Papieża Jana Pawła II Łomży (4 – 5 czerwca)


1. Wystawa plenerowa IPN „Wstańcie, chodźmy…Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski”. Ekspozycja przygotowana przez Oddział IPN w Katowicach (autorzy: dr Anna Badura, Ryszard Mozgol i dr Andrzej Sznajder) prezentująca prawie 40 fotografii ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz z archiwum IPN, w większości niepublikowanych. Plac Jana Pawła II,  od 29 maja do 18 czerwca.  
   
2. Wystawa plenerowa Centrum Myśli Jana Pawła II ,,Karol Wojtyła. Narodziny”
Ekspozycja przygotowana z okazji 100.rocznicy urodzin Karola Wojtyły przypadających na 18 maja 2020. Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma, od 4 do 14 czerwca.
 
3. ,,BARKA” – koncert plenerowy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego
4.06, godz. 19:00, Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma
HANNA ZAJĄCZKIEWICZ – sopran
MAŁGORZATA MARCZYK – fortepian
KWARTET SMYCZKOWY FKWL:
CEZARY GÓJSKI – I skrzypce
AGNIESZKA SOBOLEWSKA – II skrzypce
ADRIAN STANCIU – altówka
IGA MARTA LUDKIEWICZ – wiolonczela
W programie m.in.: W.A. Mozart, F. Chopin, S. Moniuszko

 

 4. Kino plenerowe na leżakach; projekcja filmu ,,Jan Paweł II. Szukałem Was...” (2011, 1:30 h) 4.06, godz. 21:00, Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma
"Jan Paweł II. Szukałem Was..." to pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach, niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii. (opis dystrybutora)
* Na zakończenie wydarzenia dla wszystkich uczestników czeka miła niespodzianka w postaci ulubionych słodkości Św. Jana Pawła II – kremówek. Ze względu na aktualnie obowiązuje przepisy związane ze stanem epidemii, papieskie kremówki wydawane będą na zakończenie kina plenerowego w formule na wynos.
* W przypadku niepogody koncert i projekcja filmu odbędą się w ustalonych godzinach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
* Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów 30-lecia pobytu w Łomży Papieża Jana Pawła II są bezpłatne.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe