Dziś mijają 32 lata od pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Łomża pamięta [VIDEO i FOTO]

  • 04.06.2021, 13:02 (aktualizacja 04.06.2021, 13:24)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Dziś mijają 32 lata od pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych.…
4 czerwca 1989 roku odbyły się częściowo wolne wybory w historii Polski po drugiej wojnie światowej. Były one wynikiem uzgodnień zawartych pomiędzy władzami Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i demokratycznej opozycji podczas obrad okrągłego stołu. Przyspieszyły proces transformacji ustrojowej w naszym kraju i są uznawane za symbol narodzin wolnej i demokratycznej Polski. Pod znajdującą się na frontonie Ratusza tablicą upamiętniającą tamto wydarzenie złożone zostały kwiaty przez prezydenta Mariusz Chrzanowskiego, jego zastępce Andrzeja Stypułkowskiego, a także wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Macieja Andrzeja Borysewicza oraz radnego Piotra Serdyńskiego.

Tablica pod którą złożono kwiaty została odsłonięta podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej zorganizowanej 15 czerwca 2014 r. z okazji 596. rocznicy nadania praw miejskich Łomży. Sesja nawiązywała swoją tematyką również do 25-lecia wolnych wyborów z 1989 r. Na odsłoniętej wówczas tablicy znajduje się napis: „Był taki dzień 4 czerwca 1989 roku – wybory do Sejmu i Senatu odnowiły Polskę. Staraniem Rady Miejskiej, Prezydenta Łomży i NSZZ „Solidarność” Oddział Łomża w 25 rocznicę”.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe