czwartek, 28 marca 2024 22:08

Koszykarki UKS 4 Łomża z brązowym medalem w Półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski [FOTO]

Zawodniczki UKS 4 Łomża zaserwowały Łomży sporą dawkę sportowych emocji i pokazały, jak wygląda koszykówka na najwyższym poziomie. W rozegranym w dniach 28-30 maja 2021 roku Półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski zmierzyły się z zespołami z Krakowa, Sosnowca oraz Bydgoszczy i w ostatecznej klasyfikacji uplasowały się na trzecim miejscu. - Tu nie było silniejszych i słabszych zespołów. Na tym poziomie rozgrywek grają tylko najlepsi - komentuje trener i prezes klubu Marcin Piotrowski. Koszykarki z UKS 4 Łomża znajdują się w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce.

Dziewczęta reprezentujące UKS 4 Łomża zdobyły również wiele wyróżnień indywidualnych i zostały uhonorowane następującymi statuetkami:

Anna Rutkowska - Pierwsza Piątka Turnieju,

Maja Bartoszewicz - Najlepsza Zawodniczka Meczu - Nagroda Radnego Miasta Łomża Artura Nadolnego,

Michalina Kalinowska - Wyróżnienie Trenera,

Zofia Ruszkiewicz - Nagroda Radnego Miasta Łomża Andrzeja Grzymały,

Oliwia Cwalina - Nagroda Radnego Miasta Łomża Pana Andrzeja Wojtkowskiego,

Pola Balewska - Nagroda Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży,

Julia Klemienia - Nagroda Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży Pana Artura Ciborowskiego

Patronem honorowym Półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski był Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.