Kronika Województwa Podlaskiego #672 - [VIDEO]

  • 04.06.2021, 16:35 (aktualizacja 04.06.2021, 17:29)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego #672 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie podlaskim

ZDROWIE

Dzień dziecka w szpitalach samorządowych  województwa  podlaskiego 

Mali pacjenci ze szpitali samorządowych w Białymstoku, Łomży i Suwałkach mieli mnóstwo atrakcji. Z okazji Dnia Dziecka marszałek Artur Kosicki, wicemarszałek Marek Olbryś oraz członkowie zarządu: Wiesława Burnos i Marek Malinowski odwiedzili oddziały tych placówek i przekazali maluchom upominki. Jak mawiał Janusz Korczak  kiedy uśmiecha się dziecko śmieje się cały świat,

Wizyta wicemarszałka Marka Olbrysia i Moniki Borkowskiej, zastępcy dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa podlaskiego  miała charakter szczególny. Prezenty od zarządu trafią na oddział noworodków, który dzisiaj jeszcze jest oddziałem covidowym.

Wszystkim dzieciom życzymy, by radość i szczęście było ich  codziennością, nie tylko w dzień dziecka.

 
 

 

SPORT

Augustów Plaża Cup - pierwsze zawody na nowym obiekcie

W Augustowie odbyły się eliminacje do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Spotkanie było wyjątkowe, bo było inauguracją funkcjonowania Centrum Sportów Plażowych w Augustowie. Obiekt powstał z pieniędzy zarezerwowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Zarząd województwa reprezentował w Augustowie wicemarszałek Marek Olbryś.

Działacze sportowi związani z siatkówką nie kryli zadowolenia i zachwytu, bo nowy obiekt w Augustowie powstał z zaangażowania i miłości do sportu, szczególnie piłki siatkowej.

Augustów jest już przygotowany do sporów plażowych, ale zaprasza do siebie nie tylko miłośników aktywnego spędzania czasu. Miasto ma także bogatą ofertę kulturalną na zbliżające się wakacje

Malowniczo położony nad jeziorem Necko kompleks boisk do siatkówki plażowej powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Zespół boisk plażowych otoczony jest piłkochwytami i wyposażony w trybuny. Umożliwia organizację spotkań plażowej piłki ręcznej i nożnej. Do zobaczenia w Augustowie.

 

REGION I GOSPODARKA

Kolejny milion na oddział neurologii w Zambrowie

Dotacja z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów pomoże sfinansować wkład własny w projekcie dotyczącym utworzenia i doposażenia oddziału neurologii w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie. Umowę o przyznanie wsparcia podpisali Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego oraz przedstawiciele Powiatu Zambrowskiego: starosta Stanisław Ożlański i Sebastian Orłowski, członek zarządu.

Szpital Powiatowy w Zambrowie otrzymał już 8 mln zł z funduszy unijnych na utworzenie i doposażenie oddziału neurologii z pododdziałem udarowym i odcinkiem rehabilitacji neurologicznej. W ramach projektu powstanie także poradnia neurologiczna.

Milion z budżetu województwa, w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, ma uzupełnić wkład własny niezbędny przy realizacji unijnego projektu. Powiat Zambrowski sfinansuje w tym zakresie wydatki w kwocie ponad 400 tys. zł.

Budżet projektu obejmuje zarówno zadania związane z pracami budowlanymi, jak również z zakupem wyposażenia medycznego, systemu informatycznego i sprzętu komputerowego. Realizacja całego projektu to koszt ponad 10 mln zł, z czego dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego to osiem milionów złotych.

KULTURA

Tarasy widokowe na dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej są już dostępne dla zwiedzających.

Uczestnicy niedawnej Nocy Muzeów mieli już okazję podziwiać panoramę miasta z dachu Opery, a teraz na tarasy będzie można wchodzić w każdy weekend.

Amatorów podniebnych spacerów Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w soboty i niedziele od godz. 11.30. Do końca czerwca tarasy będą dostępne do godz. 20.00, w lipcu i sierpniu do 21.00 – pod warunkiem dobrej pogody.

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Dotacja na remont Biblioteki Gminnej w Szumowie

Zabytkowy budynek Biblioteki Gminnej w Szumowie przejdzie kompleksową modernizację. Jej łączny koszt to milion złotych. Przekazana dotacja z funduszy unijnych wyniesie 354 tys. zł. To ważny projekt dla społeczności lokalnej.

Projekt pochodzi ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania" Brama na Podlasie", ale to gmina  wyremontuje budynek z 1948 roku, w którym znajduje się biblioteka publiczna.

W ramach inwestycji zostanie m.in. wykonana nowa elewacja, wymieniona stolarka, dach, instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. Jej koszt wyniesie ponad 1 mln zł, a dotacja pokryje 354 tys. zł.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe