Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jeden weekend – dziewięć imprez [FOTO]

Rekordowy weekend pod względem liczby startów na zawodach lekkoatletycznych zanotowali zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. - Nigdy do tej pory nie zdarzyło się, abyśmy wzięli udział w tak dużej liczbie zawodów w jeden weekend. Nasi zawodnicy dosłownie rozjechali się po Polsce. W sumie było to siedem startów, na Pomorzu, w górach, na zachodzie, wschodzie i w centrum oraz w stolicy naszego kraju. Jednak najważniejszy dla nas start odbył się w Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Birmingham na Pucharze Europy na 10 000 metrów - relacjonuje Andrzej Korytkowski prezes i trener KS Prefbet-Sonarol.

Podczas Pucharu Europy w biegu na 10 000 metrów drużyna Polek, w której składzie biegła reprezentantka KS Prefbet-Sonarol Iwona Bernardelli, wywalczyła brązowe medale. Pomimo zdobycia medalu Iwona będzie niezbyt miło wspominać pobyt na wyspach ponieważ na skutek nie do końca rozpoznanego bólu jamy brzusznej oraz gorączki nie przespała nocy przed startem, a po zakończonym biegu była obowiązkowa wizyta w karetce i następnie w szpitalu. Również do zawodów przystąpiła na własną odpowiedzialność.

- W takich okolicznościach ukończenie biegu i jej czas 34:49,77 należy uznać za bardzo dobry wynik – przyznaje Andrzej Korytkowski.

Świetny występ w Lublinie podczas PKO Półmaraton Solidarności zanotowali Ewa Jagielska i Przemysław Dąbrowski. Ewa zwyciężyła z czasem 1:17,22 a Przemek wywalczył drugą lokatę uzyskując na pagórkowatej trasie 1:08,01. Biegało 88 kobiet ora 369 mężczyzn.

W Łodzi podczas Memoriału redaktora Ludwika Szumlewskiego Beata Trzonkowska po rzucie dyskiem na odległość 48,95m stanęła na najniższym stopniu podium.

Niezawodny Piotr Łobodziński wraz z żoną Iwoną Wicha, tym razem odwiedzili Podhale, a konkretnie miejscowość Murzasichle, gdzie w Sichlańskiej Piętnastce tj. biegu górskim w stylu anglosaskim (różnica wzniesień 600 m) Piotr zwyciężył w gronie 64. zawodników, natomiast Iwona wśród 26. pań wywalczyła trzecią lokatę.

Na Pomorzu, a konkretnie w Pelplinie w Biegach Papieskich na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Mateusz Niemczyk. W zawodach wzięło udział 240 osób.

Warszawę na miejsce startu obrała Monika Nawrat, która podczas 38. Biegu Chomiczówki wywalczyła 3. lokatę z czasem 59,09. Bieg ukończyło 64 pań.

W okolicach miejscowości Gorzewo pod nazwą ,,Rykowisko Ultra Trail” odbył się bieg na dystansie 36,6 km, w którym drugą lokatę zajęła Monika Bytnar-Kwiatkowska.

- Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy to Piaseczno i Memoriał trenera Sławomira Rosłonia. Na tych zawodach Dawid Likwiarz ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów na 1500 metrów na tym samym dystansie pobił o 4 sekundy rekord życiowy, wykręcając czas 3:58,08 sekund – opowiada prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Ostatnie zawody to dwudniowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS rozegrane w Słubicach.

-Na tych zawodach co prawda nie wywalczyliśmy medalu, ale siedmiokrotnie byliśmy w finale z czego aż trzy razy tuż za podium. Na szczególną pochwałę zasługuje Paweł Dąbrowski, który poprawił rekord życiowy o 25 setnych uzyskując czas 10.91( trzeci wynik w historii Łomży) i minimum na Mistrzostwa Polski juniorów. Również awans na Mistrzostwa, ale juniorów młodszych uzyskała Wiktoria Grabowska debiutująca na 1500 m z przeszkodami. Jej czas to 5:28,88. Martyna Krawczyńska natomiast po raz kolejny potwierdziła minimum, uzyskując swój najlepszy wynik w sezonie 2:13,65 na 800m – podsumowuje Andrzej Korytkowski.