Intensywny czerwiec dla szachistów [FOTO]

  • 09.06.2021, 10:52 (aktualizacja 09.06.2021, 11:05)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Intensywny czerwiec dla szachistów [FOTO]
Czerwiec to miesiąc, w którym po długiej przerwie spowodowanej pandemią, powróciło wiele turniejów dla miłośników królewskiej gry. Podopieczna Akademii Szachowej Sobocińscy - Malwina Szewczyk wywalczyła II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Szachach Klasycznych Kobiet. Zawody rozgrywane były w dniach 2-6 czerwca w Rybniku. Tym samym uzyskała nominację do reprezentowania Polski na I Mistrzostwach Europy ICCD w szachach szybkich i błyskawicznych, które zostaną rozegrane w Cordobie (Hiszpania) wiosną 2022 r. Wcześniej, bo w październiku 2021 roku Malwinę, uczennicę łomżyńskiego Ekonomika, czekają zmagania na Mistrzostwach Europy ICCD w szachach klasycznych w Amsterdamie (Holandia).

Również młodsi zawodnicy Akademii, być może następcy Malwiny, podczas weekendu mogli spróbować swoich sił w bardzo silnie obsadzonym turnieju. W dniach 4-6 czerwca w Wasilkowie zostały rozegrane XXIII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego do lat 18. Startowało prawie 130 zawodników w dwunastu kategoriach wiekowych z całego województwa. Drużyna Akademii Szachowej Sobocińscy to: Maja Szewczyk (SP 9) D08 - 5 miejsce, Anna Dziewa (SP 10) D12 - 8 miejsce, Filip Chaberek (SP 2) C08 - 15 miejsce, Wojtek Zabielski (SP 10) C08 - 16 miejsce, Paweł Taraszkowski (SP 9) C10 - 17 miejsce, Bartek Strączyński (SP 10) C10 - 18 miejsce, Mateusz Such-Kaczanowicz (SP 4) C14 - 19 miejsce. Zawodnicy wrócili z zawodów z jeszcze większym zapałem do treningów i motywacją do pogłębiania tajników królewskiej gry.

A już w najbliższą sobotę i niedzielę będzie kolejna okazja do udziału w turniejach szachowych. 12 czerwca zostaną przeprowadzone Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Łomża w szachach. Rozegrane zostaną dwa turnieje: Turniej A – dla szachistów powyżej 10 lat i seniorów oraz Turniej B – dla dzieci do lat 10. Natomiast w niedzielę 13 czerwca szachiści będą rywalizować drużynowo w Powiatowym Turnieju Szachowym LZS o „Złotą Wieżę”. Zawody sobotnio-niedzielne rozpoczną się o g. 10.00.

Również w czerwcu (22.06) dla wszystkich najmłodszych miłośników szachów planowany jest Turniej z Okazji Dnia Dziecka i Zakończenia Roku Szkolnego. Wszelkie szczegółowe informacje o zawodach jaki i zapisach można znaleźć na profilu FB: https://pl-pl.facebook.com/AkademiaSzachowaSobocinscy.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe