Nad Narwią. Wędkarze się obłowili... [VIDEO i FOTO]

  • 09.06.2021, 13:44 (aktualizacja 09.06.2021, 15:12)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Nad Narwią. Wędkarze się obłowili... [VIDEO i FOTO]
...chociaż skromniej niż w poprzednich latach w zawodach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Nowogrodu (TPN). Otrzymali jednak za to upominki od Marka Olbrysia, wicemarszałka województwa podlaskiego, który wziął udział w podsumowaniu rywalizacji. Zapowiedział również wspieranie finansowe inicjatyw lokalnej społeczności firmowanych przez TPN.

- Od lat sprawujemy nad tymi zawodami wędkarskimi patronat honorowy, a tym razem dokładamy także materialną pomoc. Towarzystwo Przyjaciół Nowogrodu otrzyma nowy namiot, który pozwoli w dobrych warunkach organizować rywalizację wędkarzy, ale także inne uroczystości. Chętnie doceniamy tak aktywne lokalne społeczności i samorządy jak w Nowogrodzie. Aktywność burmistrza Grzegorza Palki, radnych miasta i gminy, TPN pod wodzą Macieja Estkowskiego sprzyja realizacji pasji przez mieszkańców i jednoczy- stwierdził wicemarszałek Marek Olbryś.

Podkreślił również  jakie walory dla promocji całego regionu mają ciekawe inicjatywy z dziedziny sportu czy rekreacji wykorzystujące walory przyrodnicze.

W zawodach uczestniczyło 26 wędkarzy z Nowogrodu, Łomży, ale także Wysokiego Mazowieckiego, Ostrołęki i innych miejscowości. Na prostym odcinku Narwi między Nowogrodem a Szablakiem (Maciej Estkowski podkreśla, że wszyscy mieli równie warunki) wyłowili około 30 kilogramów ryb. Wszystkie leszcze, krąpie, okonie i płocie wróciły jednak po zważeniu do rzeki. Wypuścili je nawet mistrzowie, którym trafiły się okazy mające ponad 2 kilogramy. 

 

 

Mistrzem połowów okazał się Karol Depa z Łomży, którego trzy leszcze ważyły blisko 4 kilogramy. Jak stwierdził, zawody potraktował całkowicie rekreacyjnie, "na luzie"...

- Zadecydował przede wszystkim już 30-letni trening prowadzony przez mojego ojca - wyjaśnił mistrz, któremu puchar przekazał wicemarszałek Marek Olbryś.

Statuetkę za największe pojedyncze trofeum od burmistrza Nowogrodu Grzegorza Palki okaz otrzymał jednak Maciej Kruszewski za leszcza ważącego  2450 gramów.

- Niestety, wyniki w ostatnich dwóch edycjach naszych zawodów, które organizujemy już od 13. lat są gorsze niż kiedyś. Może chodzi o czas pylenia sosny, co przeszkadza rybom - powiedział Maciej Estkowski, organizator zawodów i prezes TPN. Otrzymał gromkie brawa i podziękowania od wędkarskiego środowiska oraz wicemarszałka Marka Olbrysia i burmistrza Grzegorza Palki, którzy zapowiedzieli wspieranie inicjatyw przyjaciół Nowogrodu.   

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe