Zmiany dla rozwoju [FOTO]

  • 14.06.2021, 10:12 (aktualizacja 14.06.2021, 10:20)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Zmiany dla rozwoju [FOTO] PWSIiP w Łomży
O przyszłości szkolnictwa zawodowego rozmawiał Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, z władzami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. – Cieszę się, że znajduję tu ludzi otwartych na rozwój – podsumował minister wizytę na uczelni. 

W przygotowaniu są zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Rektor PWSIiP, prof. Dariusz Surowik, uczestniczy w konsultacjach jako przedstawiciel uczelni, ale też przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.  

- Widzę w Ministerstwie Nauki pozytywną atmosferę dla szkolnictwa zawodowego – ocenia prof. Surowik. – Zmiany będą służyć zwiększeniu prestiżu i rozwojowi uczelni. 

Minister Murdzek w Łomży poznał także opinie lokalnego środowiska akademickiego na temat konsultowanych propozycji, czyli m.in. zmiany nazwy uczelni zawodowych na akademie praktyczne, a także umożliwienia kształcenia na kierunkach nauczycielskich. W spotkaniu z ministrem wzięli udział przedstawiciele  wszystkich wydziałów oraz administracji PWSIiP. Rozmawiano także o ważnym czynniku działalności uczelni, jakim jest łączenie osiągnięć nauki z potrzebami gospodarczymi.

Wizyta w Łomży była okazją do lepszego poznania PWSIiP. Minister Murdzek zobaczył nowoczesną infrastrukturę uczelni, laboratoria, halę technologiczną, poznał jej ofertą kształcenia. Nie ukrywał zadowolenia, że wizyta mogła odbyć się w rzeczywistości, a nie online, bo tylko osobiste rozmowy z naukowcami dały mu pogłębiony obraz łomżyńskiej uczelni.  

- Spotkałem tu ludzi otwartych na rozwój, na zmianę, widzę wspólne patrzenie w przyszłość, które też wpisuje się w strategiczne patrzenie na szkoły zawodowe. One mają swoje ważne miejsce i w systemie szkolnictwa wyższego, i w regionie  – podsumował wizytę minister. - Cieszę się, że tutaj  grupa ludzi współpracujących ze sobą, troszczących się o przyszłość uczelni, robi to perfekcyjnie. Mają mnóstwo powodów do dumy, a jak się władze uczelni cieszą z osiągnięć, to minister może tylko gratulować i wspierać kolejne działania i taka deklaracja z mojej strony pada. Sądzę, że jak przejdzie ustawa o akademiach praktycznych i tutejsza szkoła będzie miała taki tytuł, to będzie dodatkowy impuls do kolejnych planów i przedsięwzięć, czego życzę i społeczności akademickiej, ale też mieszkańcom regionu, którzy na pewno są dumni, że mają tak szczególną uczelnię na swoim terenie.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe