Teatr Lalki i Aktora w Łomży zasili Podlaskie kulturą

  • 18.06.2021, 09:28 (aktualizacja 18.06.2021, 09:31)
  • Red
Teatr Lalki i Aktora w Łomży zasili Podlaskie kulturą
Teatr Lalki i Aktora w Łomży realizuje projekt PODLASKIE ZASILANE KULTURĄ. Od wielu lat placówka wystawia spektakle w różnych miejscach, wpisuje się w życie kulturalne regionu północno-wschodniego, którego istota ukształtowana została dzięki spotkaniu odmiennych kultur oraz religii współegzystujących obok siebie przez stulecia. Region, który jest różnorodny, zachowuje wyjątkową żywotność oraz odrębność kulturową i rozpoznawalny styl, a jednocześnie dba o prastare nawyki i oryginalną kulturę ludową.

- Podczas naszego objazdu pragniemy odwiedzić miejscowości posiadające unikalny urok; miejsca, w których niczym w soczewce skupia się wielokulturowość, religia, historyczne zakręty, różne języki oraz autentyczny patriotyzm. Dzięki współpracy nawiązanej z naszymi partnerami z radością zagościmy w Nowogrodzie, Ciechanowcu, Zbójnej, Drozdowie oraz oczywiście rodzinnej Łomży – informuje Łukasz Boratyński z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. - Jesteśmy zaszczyceni, że zaprosiliście nas Państwo do swojej społeczności. Pragniemy spotkać się z Wami, pokazać nasze znakomite spektakle, zaprezentować teatr otwarty na wielopokoleniową publiczność, a także zachęcić wszystkich do wspólnej rozmowy lub kreatywnej zabawy przy okazji warsztatów teatralnych. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli Państwo również przyjmiecie nasze zaproszenie i tłumnie, całymi rodzinami, będziecie uczestniczyć w proponowanych przez nas wydarzeniach. Wszystkie spektakle w ramach projektu PODLASKIE ZASILANE KULTURĄ odbywają się w plenerze i są bezpłatne – dodaje.

Pierwszy spektakl w ramach projektu, czyli „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” odbędzie się 20.06.2021 w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. Przedstawienie będzie częścią XXVIII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej 2021 organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe