Wizna. „SamoRządowe przygody z Nauką - [VIDEO] i [FOTO]

  • 22.06.2021, 13:50 (aktualizacja 22.06.2021, 16:04)
  • Tylko dobre informacje
Wizna. „SamoRządowe przygody z Nauką  - [VIDEO] i [FOTO]
SamoRządowe przygody z Nauką to pikniki organizowane przez Łomżyńskie Forum samorządowe. Kolejne spotkanie obyło się w Wiźnie.

 

Łomżyńskie Forum Samorządowe zaprasza na cykl 24 festynów naukowych odbywającej się na terenie subregionu łomżyńskiego pod wspólna nazwą „SamoRządowe Przygody  z Nauką”.  Partnerami pikników są  samorządy należące do ŁFS i Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. 

Spotkania z nauką finansowane są przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w  ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

 

Ideą projektu jest przedstawianie współczesnej nauki społeczeństwu, udostępnianie informacji oraz wiedzy w celu uzyskania i zwiększania poparcia społeczności lokalnych dla dalszego rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki w regionie i Polsce.

Cel: popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, promocja nauki polskiej, szkół wyższych województwa podlaskiego, popularyzacja wiedzy na temat polskich naukowców ich innowacji, odkryć i dokonań - wśród mieszkańców województwa podlaskiego.

W ramach festynów naukowych odbywać się będą wykłady, prelekcje i pokazy, prowadzone przez popularyzatorów nauki, ekspertów oraz wykładowców uczelni wyższych i zaproszonych prelegentów, strefy ze stanowiskami naukowymi, na których będzie można „dotknąć” nauki i wciągnąć się w jej fascynujący świat doświadczeń.

Swoją ofertę będą mogły prezentować samorządy, uczelnie, koła naukowe, studenci, instytucje i organizacje z regionu, związane z nauką i prowadzące działalność popularnonaukową np.: szkoły podstawowe, średnie, uczelnie wyższe poprzez osiągnięcia studentów, wdrożonych innowacji, zastosowanie pomysłów w przemyśle i rolnictwie, prac badawczo rozwojowych.

Tematyka festynów dotyczy wybranych ścieżek tematycznych: humanistycznej, przyrodniczej, społecznej, nauk ścisłych, artystycznej, technicznej, nauki o zdrowiu.

Udział w spotkaniach naukowych będzie najlepszą formą przekazu, w celu przybliżenia mieszkańcom różnych dziedzin nauki.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe