20 lat Zakładu Karnego w Czerwonym Borze [FOTO]

  • 22.06.2021, 14:41
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
20 lat Zakładu Karnego w Czerwonym Borze [FOTO]
Zakład Karny w Czerwonym Borze ma już 20 lat. W trakcie tego okresu stał się profesjonalnie zarządzaną, największą jednostką Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Białymstoku.

Zakład karny w czerwonym borze powstał na mocy decyzji ministra sprawiedliwości  20  czerwca 2001 roku na terenie zlikwidowanej jednostki nadwiślańskich jednostek wojskowych MSWiA. Jest zakładem karnym typu zamkniętego, półotwartego i otwartego. Przeznaczony jest dla dorosłych mężczyzn tymczasowo aresztowanych, skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy, recydywistów penitencjarnych. Pojemność zakładu karnego w czerwonym Borze wynosi obecnie 959 miejsc. Obiekt charakteryzuje się zabudową pawilonową - 6 pawilonów mieszkalnych. Zakład Karny w Czerwonym Borze jest największą tego typu jednostką w okręgu białostockim. 

W trakcie 20 lat istnienia zakład karny w czerwonym Borze stał się nowoczesną i dobrze funkcjonującą placówką penitencjarną. Jest jednym z największych pracodawców w regionie.  

Zatrudnia obecnie blisko 250 funkcjonariuszy i pracowników. 

- Dzięki polityce zatrudnia prowadzonej przez kierownictwo, zakład karny niezmiennie może pochwalić się najwyższym współczynnikiem zatrudnienia więźniów w okręgu białostockim. Obecnie, pomimo utrudnień pandemicznych zatrudnionych jest 405 osadzonych – mówi kpt. Dariusz Śmiechowski, z-ca rzecznika prasowego dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. - W trakcie funkcjonowania jednostki udało się wypracować bezpieczne procedury zatrudnienia więźniów poza terenem jednostki. Osadzeni zatrudnieni są obecnie między innymi u takich kontrahentów jak DrewBet- Stare Kupiski, Rytel-Podgórze, IGB Mazovia, czy firma RoadCare – dodaje.

Jednostka prowadzi też działalność społeczną, skierowaną na współpracę z placówkami samorządami lokalnymi:  Caritas, Stowarzyszenie JA i TY, UM Zambrów i inne. 

W 2018 roku otwarto tu pierwszą w regionie halę produkcyjną w ramach programu „Praca dla więźniów” co pozwoliło na utworzenie 100 miejsc pracy dla osadzonych z oddziałów zamkniętych. 

- Zakład karny w czerwonym Borze to wyszkolenie i profesjonalizm funkcjonariuszy i pracowników cywilnych – przekonuje kpt. Dariusz Śmiechowski.

 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe