W Łomży działa mobilny punkt szczepień [VIDEO]

  • 24.06.2021, 10:15 (aktualizacja 25.06.2021, 09:09)
  • www.narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 24 czerwca mieszkańcy naszego miasta oraz powiatu, mają możliwość przyjęcia szczepionki w mobilnym punkcie mieszczącym się przy centrum komunikacyjno-przesiadkowym (ul. Dworcowa 2). Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, jednak ważne jest, aby mieć ze sobą e-skierowanie.

Szczepienia w mobilnym punkcie odbywają się w godz. od 9 do 17 i wstępnie zaplanowane są do 4 lipca. Ogólna liczba przygotowanych preparatów firmy Johnson & Johnson wynosi 2600 dawek.  Szczepionka przeciw COVID-19 widnieje pod nazwą Janssen i podawana jest wyłącznie w jednej dawce osobom powyżej 18. roku życia.

 

- Przychodzimy, raz się szczepimy, za chwilę o tym zapominamy, a jesteśmy bardzo w porządku wobec drugiego człowieka i społeczeństwa, wykonaliśmy ten obowiązek – zadbaliśmy o to, by nie zarazić nikogo i być zdrowym – dodał Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

 

Jednorazowe przyjecie szczepionki tej firmy zapewnia podobną odporność, jak po przyjęciu dwóch dawek pozostałych firm dostępnych na rynku. Producenci nie ukrywają, że jest to uznawane za duży plus, ponieważ pacjenci decydujący się przyjąć szczepionkę, nie muszą czekać tygodniami na drugą dawkę, co jest swego rodzaju oszczędnością czasu.

 

- Bardzo cieszymy się jako samorząd miasta, że możemy uczestniczyć w akcji zmierzającej do tego, by nasze społeczeństwo się zaszczepiło i było odporniejsze na niebezpieczeństwo koronawirusa. Mieliśmy dużo pytań w punktach szczepień powszechnych o dostępność szczepionki jednodawkowej, więc myślę, że zainteresowanie szczepieniami w mobilnym punkcie powinno być spore – powiedział zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Stypułkowski.

 

Do tej pory w Łomży w pełni zaszczepiło się 28,5% mieszkańców, a w powiecie łomżyńskim 19%.

www.narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe