Mocny debiut Martyny [FOTO]

  • 24.06.2021, 16:31
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mocny debiut Martyny [FOTO]
Martyna Krawczyńska (KS Prefbet-Sonarol) podczas mitingu kwalifikacyjnego rozgrywanego w Jeleniej Górze w swoim debiucie na 400 m ppł uzyskała bardzo dobry wynik – 63.28, co jest obecnie szóstym wynikiem w kategorii U18 w kraju. - Nasza zawodniczka wygrała zdecydowanie swoją serię natomiast ogólnie zajęła miejsce trzecie przegrywając z zawodniczką starszą o kilka lat oraz liderką list krajowych w kategorii juniorek młodszych – komentuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowec KS Prefbet-Sonarol. Na tych samych zawodach Maja Łyskowka biegnąc na 100 m uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie – 12.64, co dało jej piątą lokatę w finale.

– Będąc na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie wykorzystaliśmy możliwość startu w pobliskiej Jeleniej Górze i pomimo trudnych warunków pogodowych startując praktycznie w największy upał Martyna uzyskała bardzo dobry rezultat w debiucie na tym dystansie. Jest to rekord ziemi łomżyńskiej nie tylko juniorek młodszych, a także juniorek. Poprzedni najlepszy wynik należał do juniorki Zorzy Łomża - Elżbiety Półtożeckieciej i wynosił 64.22. (1999r. Białystok). Natomiast w kategorii seniorek jest to drugi wynik, bo jak wiadomo pierwszy należy do rekordzistki Polski Anny Jesień – opowiada Andrzej Korytkowski.

Wspomniana Maja Łyskowka startowała dzień wcześniej w Poznaniu podczas mistrzostw wielkopolski, gdzie w biegu na 100m zajęła trzecie miejsce z wynikiem 12.75.

Kolejna impreza, w której brali udział zawodnicy KS Prefbet-Sonarol to miting kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski, który odbył się w Białymstoku. Na tych zawodach Jakub Stefańczyk zajmując drugie miejsce, uzyskując wynik dający awans na Mistrzostwa Polski na dystansie 2000m z przeszkodami z czasem 6.43.52, a jego koleżanka klubowa Marta Wygnał w pchnięciu kulą 2kg również zajęła drugie miejsce z wynikiem 11.51m. Beata Trzonkowska borykająca się z kontuzją zajęła miejsce czwarte w rzucie dyskiem z wynikiem 47.70m.

Zawodnicy Prefbet-Sonarol startowali nie tylko na bieżni, ale również w biegach ulicznych i przełajowych. Ewa Jagielska w biegu crossowym „AVON kontra Przemoc” w Garwolinie na dystansie 10km wywalczyła miejsce drugie, a Przemysław Dąbrowski podczas 8. PKO Białystok Nocny Półmaraton stanął na najniższym stopniu podium z wynikiem 1.09.45. Mateusz Niemczyk natomias startując dwukrotnie wywalczył pierwsze miejsce. Najpierw w sobotę w Okoninach Nadjeziornych w gronie 240 zawodników okazał się najlepszy, a następnie w niedzielę odwiedził Człuchów, gdzie również nie dał szans rywalom podczas 28. Biegu Tura im. Henryka Pliszki na dystansie 10km uzyskując wynik 32.12.

- Przed naszymi zawodnikami w najbliższym czasie Mistrzostwa Polski Seniorów oraz w lipcu Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców – zapowiada prezes i szkoleniowiec klubu KS Prefbet-Sonarol Andrzej Korytkowski.

 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe