Kolejny odcinek na trasie Stawiski – Kolno oddano do użytku- [VIDEO]

  • 25.06.2021, 14:02 (aktualizacja 25.06.2021, 20:05)
  • Red
Kolejny odcinek na trasie Stawiski – Kolno oddano do użytku- [VIDEO]
Zakończyły się prace na ponad 2,5-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 647. Ich koszt to prawie 2,5 mln zł. Dlatego symboliczne przecięcie wstęgi na zakończonej budowie odbyć się musiało. W imieniu zarządu województwa wziął w nim udział wicemarszałek Marek Olbryś. Remont został sfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Podlaskiego.

Na tę inwestycję mieszkańcy Stawisk i Kolna, a także okolicznych miejscowości, czekali od wielu lat. Droga ma bardzo duże znaczenie komunikacyjne dla całego powiatu kolneńskiego. Po gruntownym remoncie skróci się czas podróży pomiędzy Kolnem a Stawiskami, a przede wszystkim poprawi się bezpieczeństwo.

Satysfakcji z otwarcia odcinka nie krył wicemarszałek Marek Olbryś. Jak podkreślał, po remoncie fragment drogi wojewódzkiej 647 zyskał bardzo wysoki standard. W ramach inwestycji m.in. wyremontowano nawierzchnię i zjazdy.

- To droga nieodbiegająca jakością od dróg krajowych – mówił, dodając, że jednym z priorytetów obecnego zarządu jest podniesienie jakości wszystkich dróg wojewódzkich w regionie do takiego standardu. 

- Chcemy to zrobić w ciągu najbliższych trzech lat – zaznaczył.

Marszałek Olbryś przypomniał też, że władze województwa systematycznie zwiększają fundusze na generalne remonty dróg wojewódzkich.

Na to zwrócił uwagę również Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich:

- To kolejny rekordowy rok, jeśli chodzi o nakłady na remonty dróg. Myślę, że najbliższe lata będą obfitowały w kolejne remonty dróg.

Poinformował też, że w najbliższych planach jest budowa obwodnicy Kolna.

Oddany w piątek fragment drogi to część blisko 18-kilometrowej trasy pomiędzy Stawiskami a Kolnem. Na remont całego odcinka samorząd województwa przeznaczył do tej pory 12 mln zł.

Uczestniczący w otwarciu drogi poseł Kazimierz Gwiazdowski zauważył, że zrealizowana inwestycja to nie tylko lepsza komunikacja w powiecie, ale też lepszy dojazd do większych szlaków transportowych. A to może mieć pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy tej części województwa. 

Za inwestycję dziękowali zarządowi województwa również Andrzej Duda – burmistrz Kolna, Józef Wiśniewski – wójt gminy Kolno i Kamil Zajączkowski – przewodniczący Rady Miasta Stawiski.

 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klik
Klik 28.06.2021, 14:43
Super.
To teraz zróbcie drogę wojewódzką nr. 648 relacji Stawiski-Nowogród. Bo tam to wygląda jak bezdroża Tundry.

Pozostałe