Rekordowy miesiąc lekkoatletów KS Prefbet-Sonarol [FOTO]

  • 29.06.2021, 12:16 (aktualizacja 29.06.2021, 12:21)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Rekordowy miesiąc lekkoatletów KS Prefbet-Sonarol [FOTO]
W miniony weekend kolejne udane starty, w kilku miejscach, zanotowali lekkoatleci Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol.

- Najważniejszą imprezą były rozgrywane w Poznaniu Mistrzostwa Polski Seniorów. Na tej imprezie reprezentowały nas trzy osoby. Beata Trzonkowska w pchnięciu kulą zajęła miejsce 6 (13.36m), a w rzucie dyskiem była 7 (47.92m). Szczególnie szkoda szansy na medal w tej drugiej konkurencji bo przez kontuzję, której Beata nabawiła się na 10 dni przed mistrzostwami bardzo dużo straciła z wysokiej formy. Niestety zamiast walki o medal była walka z bólem. Jej tegoroczny rekord życiowy 52.20m dałby brązowy medal – relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Młodzieżowiec Rafał Pogorzelski w biegu przeszkodowym osiągnął czas 9:13,59 co dało mu 8 miejsce. Sandra Michalak najpierw była 10 na 1500m (4:26,17), a następnie bieg na 5000 m zakończyła na 11 miejscu (17:06,36).

Niezawodny Piotr Łobodziński tym razem wystartował w Górskim Pucharze Świata, którego gospodarzem było Zakopane. Była to pierwsza edycja biegu Tatra Race Run, który był jednocześnie pierwszym etapem Pucharu Świata w Biegach Górskich World Mountain Running Assocation w sezonie 2021. Był to zarazem pierwszy bieg rangi World Cup WMRA, podlegający pod władze World Athletics. Zwycięzcą 25,5-kilometrowej trasy z łącznym przewyższeniem 1700 m+ został Polak - Marcin Kubica.

- Drugie miejsce zajął nasz zawodnik z Prefbet-Sonarol Piotr Łobodziński, a trzecie mistrz Włoch VK - Henry Ayomond – opowiada Andrzej Korytkowski.

Podium kobiet:

1. Charlotte Morgan (GBR) - 2:46:03

2. Alice Gaggi (ITA) - 2:47:12

3. Iwona Januszyk (POL) - 2:50:54

 

Podium mężczyzn:

1. Marcin Kubica (POL) - 2:18:52

2. Piotr Łobodziński (POL) - 2:20:21

3. Henry Aymond (ITA) - 2:21:40

 

- Jestem bardzo zadowolony! Drugie miejsce w biegu Pucharu Świata WMRA biorę w ciemno. Tatra Race Run był pierwszym biegiem World Cup w tym roku, nie planowałem startować w kolejnych, ale kto wie… Bieg zacząłem w miarę spokojnie, ale mocno. Na Czerwonych Wierchach byłem koło czwartego miejsca, a na zbiegu do Schroniska Ornak wyprzedziłem dwóch zawodników i wskoczyłem na 2. miejsce. Potem pod Przełęczą znowu wyprzedził mnie mistrz Włoch w verticalu, ale na zbiegu go „łyknąłem” i na płaskich 5 km goniłem Marcina. Miał jednak dużą przewagę, więc się nie udało. Potem znowu było wymijanie się z Włochem – bardzo kiepsko zbiegał, więc udało mi się go wyprzedzić. To był bardzo mocny bieg Marcina Kubicy. Bardzo zasłużone zwycięstwo. Jest bardzo mocny na podbiegach, nie miałem z nim szans, nawet jeżeli używałem kijków. Zbiega też bardzo dobrze technicznie. To młody, bardzo perspektywiczny zawodnik. Cieszę się, że dwóch Polaków było na podium, pięknie opędzlowaliśmy Włochów, mocnego Węgra i Czecha. Naprawdę bardzo fajny, dobrze zorganizowany bieg – relacjonował na gorąco na mecie Piotr Łobodziński.

Piotr Łobodziński z Polskich Tatr od razu udał się na zgrupowanie sportowe do włoskiego Livigno w Alpach aby jeszcze bardziej popracować nad formą.

Podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej Dawid Likwiarz zwyciężył w biegu na 800m(1:55,81), Wiktoria Grabowska zjęła 3. miejsce w debiucie na 1500m(4:52,76), a sprinterzy nabiegali rekordy życiowe, Bartosz Jurak w 100m - 11,40sek i 200m - 22,63 sek, a Piotr Dąbrowski na 200m - 22,32sek.

- Nasz klub zorganizował małe kameralne zawody: miting kwalifikacyjny KS PREFBET-SONAROL, które rozegrano w Białymstoku. W zawodach tych wystartowało 50 osób, a na szczególną uwagę zasługują trzy wygrane biegi: Piotr Dąbrowski 300m(34,46 sek), Maja Łyskowka 100m (12,58sek) a przede wszystkim Bieg Martyny Krawczyńskiej na 400m pł(1:02,64sek.) co jest 4 wynikiem juniorek młodszych w tym roku w Polsce – mówi Andrzej Korytkowski.

Mateusz Niemczyk startował w biegu "Krokowska 10" w Żarnowcu. Wygrał z 23 sekundową przewagą. 10 kilometrową trasę pokonał w czasie 33:57min. Trasa była ciężka ponieważ, było dużo stromych i długich podbiegów, a do tego po piaszczystym podłożu.

Ewa Jagielska zwyciężyła w Półmaratonie w Radomiu, gdzie zwycięstwo zapewniła sobie bardzo długim finiszem.

Podczas mitingu wielobojowego w 7-boju w kategorii juniorek młodszych wystartowała Dominika Łapszysz, która zdobyła w debiucie zebrała 3158 punktów.

- Miesiąc czerwiec był dla nas rekordowym miesiącem w historii klubu, otóż w tym miesiącu wzięliśmy udział w 26. zawodach na terenie całego kraju(+ 1 w wielkiej Brytanii). Do tej pory najwięcej startów w 1 miesiącu było 14. W czerwcu odwiedziliśmy 19 miast zwyciężając 11 razy a 21 konkurencji zakończyło się wywalczeniem miejsca na podium – podsumowuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe