Łomżyńska Społeczna Rada ds Osób z Niepełnosprawnością spotkała się po raz pierwszy w tym roku

  • 30.06.2021, 14:24 (aktualizacja 30.06.2021, 14:27)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyńska Społeczna Rada ds Osób z Niepełnosprawnością spotkała się po…
O możliwościach wsparcia osób z niepełnosprawnością w 2021 r. i o współpracy przy organizacji letniego pikniku dyskutowano podczas posiedzenia Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością. Jak informuje Urząd Miejski w Łomży 25 czerwca w Hali Kultury spotkali się członkowie rady i zaproszeni goście: zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży Wiesław Jagielak, kierownik Biura Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jolanta Dąbrowska i pracownik biura, Tomasz Świerszcz.

W ratuszu nadal funkcjonuje stanowisko asystenta osoby starszej i niepełnosprawnej.

- Każda osoba, która zgłosi w Urzędzie Miejskim potrzebę pomocy przy załatwieniu sprawy, na pewno ją otrzyma - zapewniał zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski.

Przedstawiciele BZIRON przedstawili ofertę wsparcia osób z niepełnosprawnością.

- W zakresie rehabilitacji społecznej, ze środków PFRON dofinansowane są turnusy rehabilitacyjne, zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne czy likwidacja barier architektonicznych, natomiast w zakresie rehabilitacji zawodowej pomoc zakłada m.in.: zwrot wydatków na na instrumenty i usługi rynku pracy, przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności, wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej, zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy - wymieniała kierownik Jolanta Dąbrowska.

Dyrektor MOPS zapewniał, że osoby z niepełnosprawnością mogą w każdej chwili zadzwonić do ośrodka i zgłosić potrzebę, a pracownicy na pewno zajmą się problemem.

Przewodniczący rady Jarosław Kaja wraz z Magdaleną Kamińską przedstawili członkom rady plany dotyczące organizacji II Łomżyńskiego Pikniku Osób z Niepełnosprawnością. Pod koniec sierpnia piknik przygotuje Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej przy wsparciu środków konkursowych z budżetu Miasta Łomża.

- Zachęcamy członków rady do włączenia się w organizację pikniku, moga Państwa upiec ciasta lub w inny sposób zaangażować się wydarzenie - zachęcała Magdalena Kamińska.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe