Zambrowskie „SamoRządowe przygody z Nauką” - [VIDEO]

  • 30.06.2021, 19:34 (aktualizacja 30.06.2021, 21:44)
  • Tylko dobre informacje
Zambrowskie „SamoRządowe przygody z Nauką”  - [VIDEO]
Znowu są wakacje, ale dzięki piknikom "SamoRządowe przygody z Nauką" nie brakuje chętnych, by nadal się edukować. Tym razem Łomżyńskie Forum Samorządowe zaprosiło nas do Zambrowa.

Na terenie szkoły podstawowej nr 5 w Zambrowie swoje stoiska rozłożyły panie z Koła Gospodyń wiejskich Boróweczki ze Srebrnego Borku, to gwarancja pysznego grochówki, domowych ciast i nie tylko. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji dmuchańce, wata cukrowa popcorn oraz stanowiska kreatywne z tatuażami i malowaniem twarzy. Jednak tym razem poczuliśmy atmosferę festiwalu w Sopocie za sprawą utalentowanych artystów z Zambrowa.  

 

Festyny to spotkania z nauką, czyli przedstawicielami między innymi Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. W Zambrowie rozmawialiśmy o szybko rosnących drzewach tlenowych, które konsumują ogromne ilości CO2, dlatego mogą się sprawdzić w antysmogowych nasadzeniach miejskich.

Lato, wakacje właśnie wtedy należy szczególnie dbać o bezpieczeństwo własne i innych, dlatego warto przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

 

Spotkania z nauką finansowane są przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Celem wydarzenia była popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, promocja nauki polskiej, szkół wyższych województwa podlaskiego, popularyzacja wiedzy na temat polskich naukowców ich innowacji, odkryć i dokonań – wśród mieszkańców województwa podlaskiego.

 

 

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe